Early mundi
Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 411 - File: inc/plugins/google_seo/redirect.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/plugins/google_seo/redirect.php 411 header
/inc/plugins/google_seo/redirect.php 399 google_seo_redirect_header
/inc/class_plugins.php 101 google_seo_redirect_hook
/global.php 101 pluginSystem->run_hooks
/showthread.php 22 require_once
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 1710 - File: inc/functions.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 1710 header
/inc/functions.php 1772 my_setcookie
/inc/functions_indicators.php 42 my_set_array_cookie
/showthread.php 578 mark_thread_read



Aktualny czas: 19-04-24, 13:14 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja


Odpowiedz 
[VX] Early mundi
Laura Offline
*


Liczba postów: 59
Dołączył: 02-05-13

Pomógł: 0



Post: #1
Early mundi

Ne będę owijała w bawełnę gra miała być początkowo dłuższa lecz z powodów naturalnych na których nie miałam żadnego wpływu tj. brak weny za który wszystkich bardzo przepraszam zadecydowałam że skrócę grę a jeżeli w komentarzach graczy będzie chęć by powstała kolejna część gry, to zrobię wszystko by spełnić te oczekiwania.


Fabuła

Fabuła Early mundi będzie miała cztery wątki, każdy wątek na jedno królestwo. W świecie Early mundi istnieją cztery królestwa. Continentis populum to królestwo ludzi a także ojczyzna naszej bohaterki Elizabeth, Dryadalumve Continentem jest to królestwo istot żyjących w harmonii z naturą czyli jest to dom wszelakich Elfów, kolejnym królestwem jest Lamia Continenti, to królestwo jest pogrążone w wiecznej nocy w której mieszkają jej dzieci czyli Wampiry ostatnim królestwem oraz najbardziej podobnym do ludzkiego królestwa jest królestwo Continenti Werewolves gdzie zamieszkują Wilkołaki.

Gra zaczyna się na wyspie a mianowicie w więzieniu nasza bohaterka, ciągnięta przez królestwo ludzi przez chęć zemsty i pomocy potrzebującym wplątuje się w ówczesny konflikt rodziny królewskiej a buntownikami i bandytami nazywającymi siebie Apostołami, którzy zaprowadzą w królestwie ludzi nowy lepszy początek. Oczywiście zabójcami jej rodziców byli nie kto inny jak Apostołowie (a jakby inaczej no nie?). A co do kolejnych trzech części fabuły dowiecie się jak zagracie w Early mundi. (To mój pierwszy projekt nad którym poważnie pracuje i mam nadzieje że nie będzie to tylko strata waszego czasu, oczywiście jeśli w nią zagracie choć maping jest u mnie na niskim poziomie :P)

W historii pojawią się również tajemnicze Fragmine immortalitatis które zebrane wszystkie cztery jak mówią legendy dadzą szczęśliwcowi nieśmiertelność

Screeny

Jak już wcześniej wspominałam moje mapy nie są na wysokim poziomie więc nie oczekujcie od nich zbyt dużo, a kto wie może komuś się spodobają (hahaha moje małe nadzieje)

Spoiler: (Otwórz)
Dodatkowe informacje o grze

W grze będziecie się mogli pobawić w takie rzeczy jak
* Alchemia
* Gastronomia
* Kradzież kieszonkowa
* Otwieranie zamków
* Gra w kości
* Wypełnianie zadań nie wpływające na przebieg fabuły dostępne na tablicach ogłoszeń (Warto je wypełniać)
* Łowca (Miejsca łowieckie)
* Odkrywanie tajemnic Świątyń i innych ruin

Gra znajduje się tu

Życzę miłych chwil spędzonych z grą.

undefined
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-13 08:30 przez Laura.)
29-05-13 08:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Ayene Offline
*


Liczba postów: 758
Dołączył: 09-04-13

Pomógł: 112



Post: #2
RE: Early mundi

Pobrałam i zagrałam :aww: Ciężko tę próbę nazwać grą, bo na razie jest to zlepek różnych niepowiązanych ze sobą Questów. Niestety projekt wymaga jeszcze wiele pracy, zwłaszcza pod kątem dialogów i uzasadnienia związku jaki ma biedna zbiegła z więzienia dziewczyna z noszeniem rybakowi ryb do domu. Niemniej pamiętam swoje początki i fakt, że próbując swoich możliwości wrzucałam do gry wiele dodatków, zamiast koncentrować się na elementach najważniejszych - fabuła, realia, bohaterowie, co za tym idzie - klimat, dialogi, muzyka.
Dotarłam do miasta, gdzie wskoczyłam do czarnej dziury nieopodal strażnika. Niestety nie znalazłam z niej wyjścia. Mogłabyś sprawdzić, czy to błąd czy moje przeoczenie?

[Obrazek: aye_furniture_pres.png]
29-05-13 12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Laura Offline
*


Liczba postów: 59
Dołączył: 02-05-13

Pomógł: 0



Post: #3
RE: Early mundi

Chodzi ci o tą dziurę?

Spoiler: (Otwórz)
jeśli tak to jest to miejsce do wypełnienia jednej z dodatkowej misji którą możesz znaleźć na tablicy ogłoszeń przed karczmą

undefined
29-05-13 13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Ayene Offline
*


Liczba postów: 758
Dołączył: 09-04-13

Pomógł: 112



Post: #4
RE: Early mundi

Tak, tylko że można do niej wejść i już nie wyjść :aww: Dlatego pytałam czy to błąd?

[Obrazek: aye_furniture_pres.png]
29-05-13 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Laura Offline
*


Liczba postów: 59
Dołączył: 02-05-13

Pomógł: 0



Post: #5
RE: Early mundi

Cóż ta dziura jest na suficie więc wyjść tą samą drogą się nie da

undefined
29-05-13 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Avara Offline
*


Liczba postów: 109
Dołączył: 16-05-13

Pomógł: 0



Post: #6
RE: Early mundi

Ja nie mogę nawet wyjść z celi :shock: Mam wytrychy, ale nie ważne którą część zamka naciskam, to ona odskakuje. Ani jedna nie chce zostać na miejscu ;-( Wypuście mnie :!:

My Fantasy Online 3 - gra przeglądarkowa RPG w Maker'owych klimatach
[Obrazek: 35187.png]
Spoiler: (Otwórz)
29-05-13 21:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Ayene Offline
*


Liczba postów: 758
Dołączył: 09-04-13

Pomógł: 112



Post: #7
RE: Early mundi

Bo po wybraniu zapadki (?) musisz poczekać aż ona podejdzie do samej góry i wtedy wciśnij enter. Czyli liczy się odpowiedni "timing".

[Obrazek: aye_furniture_pres.png]
29-05-13 21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Avara Offline
*


Liczba postów: 109
Dołączył: 16-05-13

Pomógł: 0



Post: #8
RE: Early mundi

@Ayene dzięki. Nie wiedziałam, że to o to chodziło razz Co do tej jaskini, to mnie udało się ją przejść od razu (pod warunkiem, że miałam umiejętność górnictwa). A teraz uwagi co do samej gry...

Ekhem.. Mapping aż tak bardzo mi nie przeszkadzał, choć jest tam sporo rzeczy do poprawienia, ale jak już mówiłam, nie przeszkadza mi to zbytnio. W przeciwieństwie do innych rzeczy.
Fabuła w grze została przedstawiona na siłę. Mnie osobiście ciężko jest to nazwać w ogóle fabułą, a co najwyżej ciągiem questów, które prawie w ogóle nie mają sensu.
Dialogi i questy nie mają sensu, są bardzo mało realistyczne i są na niskim poziomie. Błędów ortograficznych i interpunkcyjnych od groma praktycznie w każdej wiadomości.
Niedociągnięć od strony technicznej niewiele mniej.
Spoiler: (Otwórz)
Ale muszę powiedzieć, że miałaś też sporo bardzo dobrych pomysłów (np. do możliwości tworzenia mikstur, sposobu przechowywania receptur i innych), choć nie dopracowałaś ich do końca.

Moja rady: poczytaj sobie duuuużo tutków nt. tworzenia fabuły i świata gry. Mapping na razie zostaw. Spróbuj wyobrazić sobie świat, w którym ma się poruszać bohater. Zapisuj sobie wszystko do jakiegoś zeszytu lub na kartki. Czym więcej szczegółów tym lepiej. Tak samo z postaciami (ich charakter, cechy i inne). Staraj się również wprowadzić do swojej gry jak najwięcej realizmu.
Popracuj też nad stroną techniczną. Próbuj wszystko sama testować na wszystkie możliwe sposoby (myśl sobie: "a jeśli ktoś zrobi tak, to czy będzie wszystko działać?"). Możesz również poprosić kogoś, by został Twoim testerem. Taka osoba wyłapie błędy, których Ty nie byłaś w stanie wyłapać. Teksty sprawdzaj sobie np. w Word'zie.
Nie rób też niczego na siłę, bo wówczas efekt pracy może tylko wszystko zepsuć.

To tyle ode mnie. To moja szczera opinia. Nie chcę Cię ani dołować, ani nic z tych rzeczy. Mam po prostu nadzieję, że popracujesz nad rzeczami, które nie wyszły Ci najlepiej, by w przyszłości stworzyć jakieś cudeńko wink Życzę dużo wytrwałości i weny twórczej biggrin

My Fantasy Online 3 - gra przeglądarkowa RPG w Maker'owych klimatach
[Obrazek: 35187.png]
Spoiler: (Otwórz)
30-05-13 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Laura Offline
*


Liczba postów: 59
Dołączył: 02-05-13

Pomógł: 0



Post: #9
RE: Early mundi

Wielkie dzięki za wszystkie rady :)

undefined
30-05-13 14:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS
Powered By MyBB. © 2013 MyBB Group. All Rights Reserved.
Skórka by Ayene.