Tajemnica Wulkanu
Aktualny czas: 16-10-18, 04:07 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja

Odpowiedz 
[VX] Tajemnica Wulkanu
Diablo Offline
*

Liczba postów: 197

Tajemnica Wulkanu

[Obrazek: d9zVsLM.png]

Fabuła:
Wyspa Margoth to wyspa należąca niegdyś do Cesarstwa Północy. Po jego upadku stała się schronieniem dla uchodźców uciekających przed tyranią nowego władcy - Arnetha. Uciekinierzy wymusili na tubylcach wycofanie się na wschodnie pustkowie. Mimo, że widać napięcie, to ludzie dążą do zjednoczenia przeciwko nowemu zagrożeniu - zbuntowanym orkom. Poza tym obudził się wulkan, co jest odbierane jako zły omen...

Bohater:
SARNOND - urodził się w ubogiej rodzinie. Jego rodziców zabili poborcy podatkowi z czasów Diega III. Miał podzielić los rodziców, lecz gdy miała obyć się egzekucja, doszło do przewrotu dokonanego przez Arnetha. Więźniowie i strażnicy uciekli statkiem, na ostatnie wolne tereny północne, jednak straż musiała pozbyć się złoczyńców z powodu przeludnienia w więzieniu. Mieli oni być straceni na jednej z wysp, wg tradycji tamtejszego ludu. "Z pomocą" dłużnikowi ruszył potężny sztorm, z którego ocalał on i jego towarzysz Einar. Trafił na wyspę, która jest pełna zmartwień. Nie tylko z obawy przed Arnethem. Wyspa Margoth jest ośrodkiem wojny domowej pomiędzy tubylcami, uciekinierami, wojskiem i pozbawionymi praw orkami.

Informacje:
Tajemnica Wulkanu jest to sequel gry ArkanA: Arcymag z Dejiz. Rozgrywka jednak zmieniła swój kształt. Nadal będziemy poruszać się po świecie walcząc z masą przeciwników (uaktualniony ABS), nadal będziemy mieli w zasięgu jedynie liniową fabułę, lecz nadchodzą także nowości! W Tajemnicy Wulkanu będziemy mogli swobodnie zwiedzać półotwarty świat. Wyspa Margoth to jedna mapa (nie licząc krypt, jaskiń, domów etc.) z dynamicznymi odcieniami ekranu, soundtrackiem dobieranym przy wsparciu weteranów sceny RPG Makera. Będziemy mogli swobodnie expić, a przeciwnicy nigdy do końca nie wyginą. Będziemy mogli eksplorować lasy, ludzkie osiedla, bagna, pustynię, katakumby itp. W odróżnieniu od Arkany, będziemy mogli wykonywać wątek główny, gdy przyjdzie nam na to ochota. Do dyspozycji dostaniemy dość dużą ilość zadań pobocznych. Więcej broni, więcej zbroi, a także masę easter egg'ów w postaci przedmiotów, kwestii i niektórych postaci. Niekiedy spotka nas zabawna sytuacja. To i wiele więcej już niedługo!

Gra:
Nowa poprawiona wersja gry z dnia 12.02.2017:

Bez RTP - https://mega.nz/#!1450kRCQ!x7by3tgqVOoS_...BJib5_QMQc

RTP - https://mega.nz/#!Z5JljDLI!GkZDgfMHNQQHs...435Va5ws_Q

Screeny:
[Obrazek: LEGKYYG.png]
[Obrazek: 0SX6c5X.png]
[Obrazek: YHZOTLP.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-18 21:34 przez Diablo.)
14-08-13 15:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Viuu Offline
*

Liczba postów: 155

RE: Tajemnica Wulkanu

Hmm... fabularnie nie wygląda to tak źle :O
Tylko wytłumacz mi jedno
Geralt napisał(a):Poza tym obudził się wulkan, co jest odbierane jako zły omen... lub nową nadzieję.
To w końcu jak jest odbierane? -.-

Ok przechodząc do samej gry... znów ABS, już mi się to nie podoba... chociaż w sumie chcesz to próbuj, może jako pierwszy po 10 próbach zrobić grę nie nudzącą po 5 min na ABS'ie x.x
Screeny wyglądają całkiem znośnie (chociaż jedno kratkowe ścieżki są trochę brzydkie).
Interfejs (HUD) jest brzydki, wręcz okropny... to wręcz pali po oczach.
Nie rozumiem zupełnie powodu umieszczania screena z menu z pokeballem... łał, zupełnie bezsensowne "nawiązanie" (no bo co? po prostu daje ci staty? co to za nawiązanie...), do tego windowskin znaleziony na google grafice (przynajmniej ja go mam z google)... więc czym tu się chwalić w tym screenie?
No i ostatnia sprawa - gra mam rozumieć będzie krótka tak? (No bo wszystko ma się dziać na tej jednej małej mapie to tak mi się wydaje). Więc po co demo? Krótkie gry nie potrzebują dem x.x

Ehh... dobra, może dziś pod wieczór wezmę się i spróbuje dema. Po twojej poprzedniej grze zupełnie nie mam ochoty, ale ta wygląda lepiej, więc chociaż spróbuje.

[Obrazek: 4COJip7.png]
Victory Quotes: 1, 2
Spoiler: (Otwórz)
14-08-13 15:42
"Pomógł" przyznał(a):
Diablo Offline
*

Viuu napisał(a):Hmm... fabularnie nie wygląda to tak źle :O
Tylko wytłumacz mi jedno
Geralt napisał(a):Poza tym obudził się wulkan, co jest odbierane jako zły omen... lub nową nadzieję.
To w końcu jak jest odbierane? -.-

W sumie myślałem, że brzmi nieźle, ale masz rację.

Jak nie lubisz ABSa, no cóż ;-) mogę tylko liczysz, że przeżyjesz ;-) Ja nadal szukam jakiegoś bardziej widowiskowego.

Ja tam nie widzę powodu, dla którego na małej, nic nie znaczącej dla dużego imperium wysepce, miałyby być autostrady (byle nie polskiewink)

Co do interface'su to no cóż. Zobaczymy co inni powiedzą. Jeśli będzie na serio tak bił po oczach to go wymienię.

Screeny wrzucałem po kolei z folderu. W sumie niby bez sensu.

Gra będzie miała około 2-3h (demo to 1h jak się będzie robiło wszystkie questy).

No to życzę powodzenia ;-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-13 16:07 przez Diablo.)
14-08-13 16:05
"Pomógł" przyznał(a):
Diablo Offline
*

Ojć. Zapomniałem o czcionce! Już, już! Oto czcionka.

http://www.mediafire.com/?8c7r1oqr9tw0b1i
14-08-13 17:32
"Pomógł" przyznał(a):
LoLeK Offline
*

Liczba postów: 40

Jeśli chodzi o palenie po oczach, to tak, pali... ;C
14-08-13 22:39
"Pomógł" przyznał(a):
Zodiac Offline
*

Liczba postów: 13

Zapowiada się całkiem nieźle od strony fabularnej (jeśli dobrze poprowadzisz wątek) i graficznej. Troszkę zniechęca mnie ten ABS, ale mam z nim miłe wspomnienia z pewnej gry, więc może nie będzie tak źle : p.
Szkoda, że ma być taka krótka, zagrałbym w końcu w coś dłuższego :|.
Co od windowskina to jest średni.
Jak coś to oceniam zapowiedź, zagram dopiero w pełniaka(obyś skończył przed tymi GF'ami :D).
A i czy czasem gra nie laguje na tak dużej mapie? :p
15-08-13 14:36
"Pomógł" przyznał(a):
Diablo Offline
*

Jest demo do pobrania, możesz zobaczyć czy ci nie laguje ;-) ja osobiście użyłem potężnego anty laga :P
15-08-13 16:24
"Pomógł" przyznał(a):
noruj Offline
*

Liczba postów: 116

Mi laguje...
15-08-13 16:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Diablo Offline
*

Impossible surprised może mimo wszystko komp z deka za słaby bo ja i Kleo nie mamy problemu. Tyle, że my mamy Intela i5 oraz coś powyżej nVidii 630 ;-)
Gra jest już nieźle zmodyfikowana! Udoskonaliłem ją pod paroma względami i cały czas wysyłam testy do Kleo ;-) Staram się jak mogę. Dema poprawiać nie będę. Musicie poczekać na pełną wersję, jednak jak ktoś chce może pogrywać w nie. ;-)
15-08-13 16:33
"Pomógł" przyznał(a):
noruj Offline
*

Liczba postów: 116

Jeszcze ja.
Właśnie przeszedłem demo i mam mieszane odczucia.
Na pewno fajna grafika, bardzo miłe dla oka grafiki. Z drugiej strony, nie rozumiem po co, aż tak utrudniać życie sobie i graczom tworząc taką dużą przestrzeń na jednej mapie, ale u mnie trochę lagowało. (tzn rozumiem. W Gothicu przecież się nie teleportowało na inne mapy)
Co mi najbardziej przeszkadzało to strasznie kopiowanie wyżej wspomniane gry. Nie mam nic do niej , a nawet sam ją lubię i nie mam problemu z tym, że niektórzy przerzucają ten schemat rozgrywki do rma( kierując się zasadą, co kto lubi), ale u ciebie to jest strasznie inwazyjne.
Walka jest totalnie nudna, grafika broni do poprawy(broń wyłania się z piersi bohatera), przeciwnicy nie różnią się niczym. Każdy z nich (sądząc po dźwiękach i animacji) atakuje pięściami(nawet wilki). Niektórzy mają jakiś czar, który tak w ogóle nie różni się niczym od zwykłego ataku.
Szkoda, że demo urywa się jak coś się zaczyna dziać.
Fajna muzyka( był błąd - wchodząc do fortu była zmiana muzyki z tej leśnej, a cofając się do lasu już nie było zmiany) i ładnie napisane dialogi.
Co do bohatera, to kiszka. Gość bez żadnej osobowości. Nadaj mu trochę charakteru.
Mógłbyś też poinformować graczy o totalnych podstawach. Kilka minut walczył z tym jak się atakuje, nie wiedziałem nic o przypisywaniu etc. Jakiś samouczek.
20-08-13 18:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS