Tajemnica Wulkanu
Aktualny czas: 12-12-18, 09:04 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja

Odpowiedz 
[VX] Tajemnica Wulkanu
Diablo Offline
*

Liczba postów: 197

RE: Tajemnica Wulkanu

Cieszę się, że grałeś. No cóż, staram się jak mogę jednak okazuje się, że gra będzie (chyba) zupełnie krótsza niż zakładałem :-/ ale może to i lepiej, bo nowe pomysły mam. Postaram się poprawić ;-)
20-08-13 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Ayene Offline
*

Liczba postów: 754

Niestety u mnie nie da się grać w demo. Dawno nie miałam takich "zawiech". Zatem jedyne co mogę ocenić to zapowiedź.

Opis losów Sarnonda dla mnie pozbawiony jest logiki. Pewnie zredagowanie tekstu wiele by rozjaśniło. Ale - skoro nie mam wpływu na redakcję - zadam kilka pytań autorowi.

Rodzice zostali zabici przez poborców podatkowych (co już wydaje się lekką niedorzecznością, bo po co? Bo nie płacili?! Skoro zginęli, to już nigdy nie zapłacą), ale z jakiego powodu Sarnond miał podzielić losy rodziców i to podczas egzekucji? To dzieci dłużników skazywane są na śmierć? Po co? Skoro mogłyby przejąć długi rodziców, są młodsze i często zaradniejsze. A czemu nie sprzedać jako niewolnika? Wówczas poborcy otrzymaliby spłatę części "wierzytelności".

A teraz sprawa przykrótkiej komitywy więźniów i strażników. Nie za bardzo rozumiem, w jaki sposób do niej doszło. Z opisu logicznie wynika, że po rozpoczęciu buntu ocaleni więźniowie zamiast uciekać, gdzie pieprz rośnie, posłusznie szli za strażnikami (nie bacząc na latające w powietrzu części garderoby i ciał) w kierunku portu, wsiedli na ten sam statek z niedoszłymi oprawcami… I na co liczyli? Że ci ich wypuszczą po dotarciu do lądu? Żadnego buntu na statku? Żadnych prób zdobycia broni, czyt. przewagi? Przecież to byli "złoczyńcy". No chyba że wszyscy siedzieli za długi :roll:. No naprawdę, mam chyba zbyt pragmatyczne myślenie.

Próba stracenia więźniów przez straż, do tego zgodnie z tradycją wyspy, jest do tego przejawem kretynizmu dowódcy. Chyba że w grę wchodzą wierzenia i oddawanie czci bogom w zamian za cud zesłania deszczu i mięsiwa. Co z drugiej strony wydaje się ciekawe, bo ci, których chcieli stracić, mają spore pokłady i mięsa, i tłuszczu.

Zazwyczaj nie czepiam się rysu fabularnego. Tym razem jednak za bardzo pewne nieścisłości rzuciły mi się w oczy. Niestety, w pełną grę raczej nie przyjdzie mi pograć. Chyba że problem lagów zostanie rozwiązany.

[Obrazek: aye_furniture_pres.png]
22-08-13 10:05
"Pomógł" przyznał(a):
Diablo Offline
*

Jego rodzice fatalnie się zadłużyli. Wszystko było coraz droższe (wojna wywołana zakończeniem Arkany: Arcymag z Dejiz). Sarnond także się zadłużył. W świecie Kontynetu nieznane jest pojęcie niewolnika, gdyż zabraniają tego prawdy boga wolności - Idariona (kolejne odesłanie do Arkany). Jak już mówione było, armia ś.p. króla Diega III była najlepiej wyposażoną armią w realiach gry. Straż też zaliczała się do armii. Więc o ucieczce mowy nie było. O kwestii buntu nie myślałem, jednak przewaga armii byłaby tak wielka, że nie było na co liczyć. Kwestię stracenia nie opisałem do końca (czyt. nie tak jak w moim zeszycie z opisem kultur, wierzeń, moralności ludzi etc.). Tak więc to widzę, że jest do wymianywink

A faktem jest, że moje zapowiedzi raczej nie często są bezbłędne :-/ Staram się wybierać tylko ogólne informacje, bo jest tego trochę za dużo. Szczególnie, że całkowity opis świata TW zajął mi około 4-5 stron zeszytu A4. ;-)

PS. bardzo dziękuję ci, że próbowałaś zagrać biggrin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-13 14:54 przez Diablo.)
22-08-13 14:54
"Pomógł" przyznał(a):
Diablo Offline
*

[Obrazek: 2aiq4y8.png]
Pełna wersja gry już dostępna!
Bez RTP - http://www.mediafire.com/download/7u06f7...ulkanu.exe

Z RTP - http://www.mediafire.com/download/uabehc...ulkanu.exe
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-13 18:47 przez Diablo.)
16-09-13 16:05
"Pomógł" przyznał(a):
pepczakk Offline
*

Liczba postów: 133

Miałem być beta testerem ale gra nie działała xD
Ściągam

[Obrazek: XKUG67Z.png]

Nie biegam w kółko starając się być kimś, kim nie jestem
26-09-13 09:13
"Pomógł" przyznał(a):
Ayene Offline
*

Liczba postów: 754

Niestety dla mnie gra jest nie do przejścia. Lagi są tak paskudne, że nie mogę w ogóle przemieszczać się po mapie. O walce nie wspomnę. Żałuję. Liczę na to, że znajdą się osoby, które podzielą się wrażeniami.

[Obrazek: aye_furniture_pres.png]
03-10-13 23:42
"Pomógł" przyznał(a):
X-Tech Offline

Liczba postów: 876

Jakiego masz smoka, że tak ci tnie ?
04-10-13 00:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Diablo Offline
*

Niektóre osoby niestety nie przejdą gry. Duży jest świat jak na makera, za duży. Bugów masa (pracuję nad łatką). Nie miejcie mi tego za złe. 2 klasa gimnazjum jest u mnie w szkole najgorsza :/
04-10-13 17:26
"Pomógł" przyznał(a):
Diablo Offline
*

W końcu udało mi się wykonać patcha :D Pozbyłem się bugów, które wypisał mi Soul. Mam nadzieję, że teraz gra będzie przynajmniej bardziej grywalna!

Bez RTP - http://www.mediafire.com/?fh9o3hszuz556ha

Z RTP - http://www.mediafire.com/?epoobddcdjidy4n
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-10-13 18:38 przez Diablo.)
10-10-13 18:36
"Pomógł" przyznał(a):
Sunshine Offline
*

Liczba postów: 38

Włączając tę grę, czuje się jakbym grała online z Antarktydą. Czy musi to tak ciąć?
23-10-13 19:31
"Pomógł" przyznał(a):
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS