Mapy pod RPG MAKER XP
Aktualny czas: 21-05-18, 07:08 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja

Odpowiedz 
[XP] Mapy pod RPG MAKER XP
maciek553 Offline
*

Liczba postów: 2

Mapy pod RPG MAKER XP

Siema jak w temacie potrzebuję mapy pod rpg maker xp :D

Ponieważ robię grę i chcę się troszke poduczyć ;d

Map Dauengony i wgl !!! Mapy pod Poziomy :D ITP
Coś jak by pod serwer :D Typu (METIN 2) NAJLEPIEJ
27-02-18 23:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
AlmostNoRuby Offline
*

Liczba postów: 156

RE: Mapy pod RPG MAKER XP

Dobra, najpierw formalności:
Witaj maciek553!
Temat wydaje się mi dość popularny, więc:
1) szukałeś na forum, czy nie ma już takiego tematu?
2) szukałeś poradników dotyczących właśnie tworzenia map? Znam parę, mogę linki popodsyłać (chyba że yoroi mnie wyprzedzi).
Dalej: Robienie map na modłę MMO jest średnio akuratne, bo same z siebie te lokacje są średnie (sklep, kowal, parę chat i mnóstwo terenu do expienia). Po prostu wymyśl parę fajnych miejsc (z jakąś ciekawą aktywnością a nie tylko to co wymieniłem wyżej) i połącz je jakimiś lasami czy innym międzypustkowiami, nie mam pojęcia w jakim settingu chcesz grę robić.
Po trzecie: Zależy, co masz na myśli, mówiąc dungeony, bo jeżeli po prostu jaskinie, to nie dungeon, tylko jaskinia. W dungeonie musisz mieć jakieś zagadki - chociaż jedna prosta, a w jaskini masz sobie labirynt, ewentualnie na dole skarb i tyle.
Na koniec, kilka hasełek:
- w miarę asymetrycznie. Jeżeli coś robisz, i nie musi być koniecznie symetrycznie (np. kwiatki po bokach drogi na zamek, czy coś), nie zmuszaj do symetrii - wygląda strasznie sztucznie.
- nie za dużo elementów (kwiatków itp) ale też nie za mało (żeby nie było pustego placka z samą trawą >_>)
- poprzeglądaj sobie screeny z gier pod tego makera - czasem się przydaje.
A, i jako jesteś nowy, na dole masz przycisk "pomógł", jak chcesz szybko zareagować na pomoc, i adresy email :3.

[Obrazek: 4869108.gif]
Aktualnie pracujemy nad Cosmos Setback
Możesz coś powiem przed premierą, ale znając moje lenistwo... :P
Tutaj możesz sprawdzać na bieżąco stan prac.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-18 16:10 przez AlmostNoRuby.)
28-02-18 16:09
"Pomógł" przyznał(a):
maciek553 Offline
*

Liczba postów: 2

RE: Mapy pod RPG MAKER XP

(28-02-18 16:09)AlmostNoRuby napisał(a):  Dobra, najpierw formalności:
Witaj maciek553!
Temat wydaje się mi dość popularny, więc:
1) szukałeś na forum, czy nie ma już takiego tematu?
2) szukałeś poradników dotyczących właśnie tworzenia map? Znam parę, mogę linki popodsyłać (chyba że yoroi mnie wyprzedzi).
Dalej: Robienie map na modłę MMO jest średnio akuratne, bo same z siebie te lokacje są średnie (sklep, kowal, parę chat i mnóstwo terenu do expienia). Po prostu wymyśl parę fajnych miejsc (z jakąś ciekawą aktywnością a nie tylko to co wymieniłem wyżej) i połącz je jakimiś lasami czy innym międzypustkowiami, nie mam pojęcia w jakim settingu chcesz grę robić.
Po trzecie: Zależy, co masz na myśli, mówiąc dungeony, bo jeżeli po prostu jaskinie, to nie dungeon, tylko jaskinia. W dungeonie musisz mieć jakieś zagadki - chociaż jedna prosta, a w jaskini masz sobie labirynt, ewentualnie na dole skarb i tyle.
Na koniec, kilka hasełek:
- w miarę asymetrycznie. Jeżeli coś robisz, i nie musi być koniecznie symetrycznie (np. kwiatki po bokach drogi na zamek, czy coś), nie zmuszaj do symetrii - wygląda strasznie sztucznie.
- nie za dużo elementów (kwiatków itp) ale też nie za mało (żeby nie było pustego placka z samą trawą >_>)
- poprzeglądaj sobie screeny z gier pod tego makera - czasem się przydaje.
A, i jako jesteś nowy, na dole masz przycisk "pomógł", jak chcesz szybko zareagować na pomoc, i adresy email :3.

Potrzebuje map pod serwer (RPG MAKER XP) Robię coś w stylu METIN 2 (2D) Mapy potrzebuję pod LVL Miastoo to wiadomo jakieś bary, handlarzy wiadomo :D Parę osób u których będą misje i to narazie tyle !
28-02-18 16:21
"Pomógł" przyznał(a):
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS