Sprzedaż po różnych cenach
Aktualny czas: 22-07-17, 18:45 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja

Odpowiedz 
[XP] Sprzedaż po różnych cenach
Glorion Offline
*

Liczba postów: 28

pytajnik Sprzedaż po różnych cenach

Witam!
Mam następujący problem:chciałbym, by u niektórych sprzedawców mógł kupić dany przedmiot za taniej niż u innych, ale żeby był to ten sam przedmiot (dosłownie, w bazie danych w tym samym miejscu). Normalnie dałbym po prostu inny przedmiot, z takim samym wyglądem, nazwą oraz właściwościami, ale inną ceną, ale jest pewien problem. Gdy bohater kupi produkt taniej niż normalnie (np. miecz za 80 zł, zamiast za 100) u kupca A, a następnie chce go sprzedać u kupca B, który sprzedaje ten miecz za 100 zł, powinien dostać połowę tej ceny, czyli 50 zł, ale że przedmiot na w bazie danych cenę 80 zł, to sprzeda go za 40. Będę wdzięczny, jeśli ktoś da mi sposób na ominięcie tego.
12-12-15 20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Yoroiookami Online
*

Liczba postów: 751

RE: Sprzedaż po różnych cenach

Mam w głowie jeden sposób, ale bardzo czasochłonny do zrobienia. Powiedzmy że masz dwa przedmioty:
Jabłko A
Jabłko B
U jednego handlarza możesz kupić Jabłka A za 40 monet, a u drugiego handlarza możesz kupić Jabłka B za 30 monet.
W zdarzeniu obu handlarzy przypisujesz odpowiednie jabłka do zmiennej i "konwertujesz" na drugi rodzaj jabłek.

Czyli np. Jeżeli masz 3 Jabłka A i idziesz do drugiego handlarze sprzedającego Jabłka B, zmienna zapamięta że masz 3 Jabłka A i zamieni ci je na 3 Jabłka B. Jeżeli opuścisz sklep bez sprzedawania Jabłek A(zamienionych w B) i pójdziesz do pierwszego handlarza, on ci przekonwertuje te 3 (i jeżeli masz, to pozostałe) z powrotem na Jabłka A. Czasochłonne, ale powinno działać. :ehe:

Alternatywą jest skrypt. :kiti:

[Obrazek: bhixcw.jpg]
[Obrazek: tumblr_static_eyes.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-15 20:49 przez Yoroiookami.)
12-12-15 20:48
"Pomógł" przyznał(a): Glorion
Glorion Offline
*

Dzięki za danie sposobu, w ostateczności go użyję, ale jak sam napisałeś jest on dość czasochłonny, a w szczególności, jeśli chcę dać kilka produktów o różnych cenach, które są jeszcze w innej cenie u ponad 2 handlarzy. Nie mniej jednak wielkie dzięki za pomoc. Jeśli ktoś zna/ma/chce napisać taki skrypt, to na pewno będę wdzięczny za wrzucenie :D
12-12-15 23:46
"Pomógł" przyznał(a):
ShiroĒsu Offline
*

Liczba postów: 42

Mógłbyś też stworzyć system sklepu od podstaw, wtedy nie byłoby takich problemów.
Jeżeli chcesz pokombinuję trochę i napiszę poradnik jak stworzyć takie cuś.

Jeżeli myślisz że czegoś nie osiągniesz, masz rację niczego nie osiągniesz tak myśląc.
13-12-15 00:36
"Pomógł" przyznał(a):
Adrapnikram Offline
*

Liczba postów: 572

Zamień linijkę 249 na tą:
@number_window.set(@item, max, @item.price / $podzielna)

Zamień linijkę 309 na tą:
$game_party.gain_gold(@number_window.number * (@item.price / $podzielna))

I za każdym razem gdy chcesz, aby towary były tańsze podnoś wartość podzielnej przez opcję wywołaj skrypt (ostatnia opcja w zdarzeniach). W tej opcji musisz wpisać:
$podzielna = 3

Taki zapis sprawia, że cena sprzedawanego towaru będzie podzielona przez 3 (standardowo jest dzielona przez 2). Trzeba będzie ustawić przy każdym handlarzu przez ile dzielić oczywiście, zanim postawi się sklep.
13-12-15 11:21
"Pomógł" przyznał(a): Glorion , Yoroiookami
Glorion Offline
*

Wielkie dzięki Adrapnikram! Mam tylko 1 pytanie, w którym skrypcie, w edytorze skryptów, mam to zamienić? Bo nie mogę znaleźć 249 i 309 linijki w żadnej zakładce dotyczącej sklepów.
13-12-15 13:50
"Pomógł" przyznał(a):
Adrapnikram Offline
*

Liczba postów: 572

Scene_Shop

Jakby coś nie działało to daj znać, sprawdzę dokładnie i podeślę cały skrypt ;D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-15 14:42 przez Adrapnikram.)
13-12-15 14:40
"Pomógł" przyznał(a): Glorion
Glorion Offline
*

Działa dobrze :) Jeszcze raz wielkie dzięki.
13-12-15 17:09
"Pomógł" przyznał(a):
Glorion Offline
*

Witam!
Mam pytanie podobne do tego pierwszego, z tego powodu też nie chciałem tworzyć nowego tematu, by nie zaśmiecać forum.
A mianowicie, czy może mi ktoś powiedzieć, jak zrobić, byśmy kupowali towary u danego handlarza po innej cenie od całej reszty (np. 2 razy drożej)? Chciałem zrobić to na schemacie do od Adrapnikrama odnoszącego się do sprzedaży, niezbyt mi się to udało.

Będę wdzięczny za każdą pomoc.
06-05-17 19:10
"Pomógł" przyznał(a):
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS