Ultima Forum

Pełna wersja: Pasek zdrowia przeciwnika jak w WA / Ścieżka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Krótko i na temat, potrzebuje pasku życia przeciwnika jak to było w Wrotach Arkany.

//Edit, tymczasowo problem usunięty, patrz w dół.
Chodzi ci o paski wrogów podczas samej walki w domyślnym BS-sie?
Jeśli tak, to po co tu pathfinder?
On się chyba pyta o 2 różne rzeczy, jedna to paski a druga to pathfinder.
(18-04-14 17:14)ravenone napisał(a): [ -> ]Chodzi ci o paski wrogów podczas samej walki w domyślnym BS-sie?
Jeśli tak, to po co tu pathfinder?
Tak, zwykły BS.
Co do Pathfindera odwołuje się do innego mojego problemu. :roll:
Trochę go zmodyfikowałem ale problem wziąć występuje. Mimo że przełącznik żeby stwór nie gonił jest ON, a postać już skacze to w powietrzu występują błędy. Zaraz zedytuje 1 post na bardziej zrozumiały.

PS: Boję się swojej gry, ta sytuacja z PathFinderem mnie przeraża sad
Zamiast pathfindgera użyj tego:
http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=4616

Co do pasków, to nie pamiętam już, musiałbyś otworzyć sobie WA i spróbować pokopiować skrypty. Wiem, że było nadpisywanych kilka skryptów podpisanych gwiazdką - *:
Scene_Battle 1, 2 Spriteset_Battle i dodawane jeszcze coś, ale co za co odpowiadało, to już ci nie powiem, bo nie ja to dodawałem.
Ravenuś, twego już użyłem skryptu :P Jednak problem jest w tym, że jak ucieknę za ścianę, to on się patrzy przez ścianę, a nie wyszukuje ścieżki:
[Obrazek: F2i5YXJ.png]
Jak widać na screenie, Pająk stoi za dziurami zamiast je ominąć górą. W tym leży problem.

Co do pasków spróbowałem wejść w projekt, muszę się dowiedzieć co ten skrypt nadpisuje i wtedy powiem.
//Edit, Zrezygnuje z pasków z WA, mogą być te, z System - Pustkowia Chaosu. Zwykłe procenty są spoko.
Naprawdę mi to potrzebne, ciężko mi ruszyć dalej z fabułą.
Trzymaj: http://forum.chaos-project.com/index.php?topic=9784.0 - z tego co widzę to dobry skrypt na PF (chyba A* używa ale nie jestem pewny). Niestety nie mam jak przetestować, bo edytor XP nie chce się odpalać nawet w trybie kompatybilności (dziwny problem, bo raz że chyba tylko u mnie tak się dzieje, a dwa że i twierdzówka i trial tak mają), choć gry na XP działają świetnie.

Ale z tego co widzę to dość dobry skrypt i nawet SDK nie wymaga.
Po poszperaniu w temacie (na końcu jest odsyłacz do nowszej wersji) jakoś odkryłem skrypt, ale nie wiem jak zrobić, by postać podążała za graczem.
Skrypt:
Spoiler: (Otwórz)
To co mam w zdarzeniu:
Kod:
x = 12
y = 21
id = 3
pathfind(x, y, id)
Próbowałem zrobić x i y = $game_player lub player.x plyer.y ale wyskakują błędy.
Przekierowanie