Ultima Forum

Pełna wersja: Levelowanie eq
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Eh...to już chyba 3 raz w tym tygodniu piszę temat w dziale "Wsparcie"...hańba...

No ale do rzeczy. Ostatnio zainteresował mnie skrypt niejakiego Pana o nicku Fomar0153. Skrypt na levelowanie ekwipunku. Próbowałem to samodzielnie ogarnąć ale nie udało mi się. Niezrozumiałe dla mnie ejst na jakich zasadach nasz ekwipunek zdobywa doświadczenie. To, że zdobywa je tylko w walce, a nie za pomocą komendy "Zmień punkty doświadczenia" ogarnąłem. Ale na jakich zasadach poziomuje w walce, to już dla mnie czarna magia. Ktoś? Coś?
(18-06-14 22:19)Nokachi napisał(a): [ -> ]Eh...to już chyba 3 raz w tym tygodniu piszę temat w dziale "Wsparcie"...hańba...

No ale do rzeczy. Ostatnio zainteresował mnie skrypt niejakiego Pana o nicku Fomar0153. Skrypt na levelowanie ekwipunku. Próbowałem to samodzielnie ogarnąć ale nie udało mi się. Niezrozumiałe dla mnie ejst na jakich zasadach nasz ekwipunek zdobywa doświadczenie. To, że zdobywa je tylko w walce, a nie za pomocą komendy "Zmień punkty doświadczenia" ogarnąłem. Ale na jakich zasadach poziomuje w walce, to już dla mnie czarna magia. Ktoś? Coś?

:ehe: A jak ktokolwiek ma ci pomóc bez tego skryptu przed nosem? Zamieść.
@Yoroiookami
Wybacz, myślałem, że podanie autora i nazwy skryptu wystarczy.

@Ayene
Tak, o ten chodzi.
Ekwipunek otrzymuje takie same punkty doświadczenia co bohaterowie. Rozumiem, że nie wiesz, jaki jest algorytm awansowania. Otóż przy wyliczaniu punktów potrzebnych do awansu broni brane są pod uwagę dwie statystyki - atak i magia. Są one sumowane i mnożone * 10 - taki jest próg punktowy na kolejne poziomy. W przypadku pancerza brane są pod uwagę parametry - obrona i obrona magiczna.
Atak i magia broni oczywiście? Jeśli tak, to zakładając, że Miecz zarąbistości ma 20 ataku i 0 magii, jego próg punktowy wynosi 200 EXPa, tak? I exp zdobywa w walce, tyle samo co bohaterowie?
Nom, prawie. Jeszcze jednego zapomniałam napisać. Przerabiając jednak Twoją wypowiedź:
Jeśli Miecz zarąbistości ma 20 ataku i 0 magii, to jego próg punktowy wynosi 400, gdyż wpierw sumowane są wszystkie parametry broni, a następnie ponownie dodawane tylko atak i obrona. No i na koniec mnożone razy 10.

Tak, ekwipunek otrzymuje tyle samo doświadczenia.
No dobra, tyle mi rozjaśniło sytuację. Dzięki Ayene, jak zwykle pomocna :D
Przekierowanie