Ultima Forum

Pełna wersja: Ulepszenie ekwipunku i Losowe ceny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam do was prośbę chodzi tu o skrypt który pozwoli na ulepszanie ekwipunku na przykład:
-Coś w stylu plusowania ekwipunku(jeden plus więcej zwiększa np. obrażenia w mieczu)
-Sloty w ekwipunku do których można wsadzać różne przedmioty które zwiększają atak, żywioły albo inne statystyki)
-Jeżeli dalej ktoś nie wie o czym mówię to chodzi mi o coś takiego
Skrypt na kowala pod RMXP
Skrypt może być podobny nie wymagam aby wszystkie te funkcje w nim były, choć najbardziej zależy mi na zwiększaniu obrażeń i obrony ekwipunku.
Drugą rzeczą jest skrypt na losowe ceny w sklepie.
Mam nadzieję że ktoś orientuje się i poda mi skrypt podobny do moich wysokich wymagań ;p, za pomoc uprzejmie dziękuję.
Skrypt 'kowal' (w wersji ang.): klik
Co do skryptu z randomowymi cenami w sklepie to bardzo trudno jest to znaleźć nawet na stronach angielskich więc wątpie aby coś takiego w ogóle instniało. Jeżeli chcesz to możesz się w to pobawić za pomocą przełączników i zmiennych.
Zacznę od cen, Deuce.
W pierwszej kolejności znajdź sposób, żeby losowało cenę. Pomóc może tu sposób kalkulacji obrażeń przy ataku ("skill"). No i musisz znaleźć drogę, jaką cena będzie losowana, bo standardowo nie ma szans, żebyś w jakimkolwiek RPG Makerze zrobił coś takiego. A więc skrypt, skrypt, skrypt.

Co do kowala, to może, chciałbyś coś takiego, jak w tej grze?
Cytat:http://js.x-legend.com.tw/
Tylko pytanie, czy masz mu płacić pieniądze za zrobienie broni, czy tylko przyniesiesz mu to, z czego ma zrobić. No i musisz jeszcze pomyśleć, jak pozyskasz surowce. Ale nie zapomnij o jakimś sposobie zobaczenia, co i który kowal ma ci zrobić, i za jaki czas będziesz mógł to u niego odebrać.
Mateusz SSJ8 dzięki za pomoc ale nie jestem nowy w rmie ;P, szukam skryptu żeby ograniczyć zdarzenia.
arturd skrypt podany przez ciebie na razie chyba najbardziej mi pasuje,
z cenami pewnie nic się nie znajdzie więc temat do zamknięcia.
Przekierowanie