Ultima Forum

Pełna wersja: [MV] Venture
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tytuł: Venture

O grze:
Venture to pierwsza moja gra, którą postanowiłem tworzyć. Fabuła została wymyślona przeze mnie w wyniku połączenia bardzo wielu pomysłów "niewypałów", które nie doczekały się nawet dema. Były to zwykłe projekty, które nauczyły mnie używać RPG Makera. Siedzę w nim około 2 lata, a na scenie jak dotąd nie widnieje żadna moja gra. Tak więc postanowiłem to zmienić. Zapraszam do wspólnego czekania na demo i oficjalną wersję. Zapowiadam także drugą część Venture o tytule "Venture: Kim jestem?"


Fabuła:

Venture opowiada o Rodwarze - księciu Wielkiego Imperium Zenture, który zostaje zepchnięty z tronu przez swego brata Vincento. Owy brat został wygnany za zdradę ojczyzny i publiczne upokarzanie rodu królewskiego. Rodwar dążąc do odzyskania władzy zmuszony jest przejść na złą stronę, która bardzo go zmieni.

Główni bohaterowie:

Imię: Rodwar
Wiek: 24 (lata ludzkie)
Ród: Królewski - Khaitów
Opis:
Rodwar jest najstarszym synem Ellatiela - poprzedniego władcy Zenture. Zostaje zrzucony z tronu przez swego brata Vincenta, który został wygnany za zdradę ojczyzny i upokarzanie rodu królewskiego. Rodwar ukończył 17 letnią służbę wojskową, na której nauczył się od swego dowódcy bardzo wiele. Jego specjalizacja to zwiadowca, czyli połączenie wojownika, maga i łowcy. Potrafi posługiwać się łukiem, magią oraz każdą bronią białą.

Imię: Carol
Wiek: 17 (lata ludzkie)
Ród: Arystokracja - Silvini
Opis:
Carol jest najmłodszym synem Remuald'a Silvini - bardzo popularnego dowódcy z wojny pod Evermonem, która odbyła się 173 roku Obecnej Ery Venture. Carol ma wielki talent dowódczy, odwagę oraz spryt, które sprawiają, że jest ważnym kompanem podczas przygody w Venture.

Imię: Vanessa
Wiek: 22 (lata ludzkie)
Ród: Królewski - Cervill
Opis:
Vanessa to jedyna córka Mithrie Cervill - królowej Republiki Eglardis. Pojawia się w historii dopiero w II rozdziale Venture, gdy Rodwar wybiera się w podróż polityczną do stolicy Republiki - Maydale. Vanessa to wspaniała kompanka Rodwara, która pomaga mu w aktualnej trudnej sytuacji. Przyczynia się do śmierci Carola w III rozdziale.


Statystyki:

- Mapy: 14 (4 -> 34x20, 10 -> 50x50)
- Poziom ukończenia fabuły: 2%
- Bohaterowie główni: 1/3*
- System ulepszania przedmiotów
- System walki: ABS (walka w czasie rzeczywistym**)
- Ilość oręża: 5/25 (20%)
- Ilość pancerza: 3/40 (7.5%)
- Poziom ukończenia mapy gry: 14/400 (3.5%)
- Grobowce: 0/10 (0%)
- Ilość przeciwników: 3/60 (5%)
- Ilość bossów: 0/5 (0%)
- Ukończone rozdziały fabularne: 0/9 (0%)
- Ukończenie całej gry: 4.75% (Demo dostępne od 10%)
- Szacowany czas gry: 5/180 <- w minutach (2.7%)
Są to aktualne statystyki gry, które mogą ulec zmianie.

*Bohaterów grywalnych w Venture dostępnych jest 3: Rodwar, Carol i Vanessa. Każdy z bohaterów ma oddzielne drzewko umiejętności, sakwę oraz wiele innych.
**Walka w czasie rzeczywistym to mój ulubiony system walki w RPG Makerze, który oprócz tego, że wygląda lepiej to jeszcze nie polega na notorycznym wciskaniu przycisku "Enter" co jest bardzo nużące.

Screeny z gry:

Menu Główne:
[Obrazek: YZpDNSs.png]

Fragment Rozmowy Rodwara z Generałem:
[Obrazek: s8KoKYu.png]

Screen z nocnego przemierzania lasu:
[Obrazek: xrwEmKU.png]

Pierwszy Screen z dnia:
[Obrazek: zrrvUJE.png]

No to trzymamy kciuki za ukończenie przez ciebie tej gry. smiles
Cytat:Walka w czasie rzeczywistym to mój ulubiony system walki w RPG Makerze, który oprócz tego, że wygląda lepiej to jeszcze nie polega na notorycznym wciskaniu przycisku "Enter" co jest bardzo nużące.
Co prawda, to prawda, ale czasami ESC też trzeba nacisnąć razz . Fajnie.
Cytat:Fabuła została wymyślona przeze mnie w wyniku połączenia bardzo wielu pomysłów "niewypałów", które nie doczekały się nawet dema.
Ja miałem 2 takie projekty po pół godziny, z czego ładne demko można by było zrobić, tylko 3 lata temu moja jakość <<<<<<< jakość teraz smiles
Cytat:Szacowany czas gry: 5/180
Ja >> 8/240... ech... wiem, lubię szukać czego się da w RM-owych projektach :evil:
Zapowiada się ciekawie, podoba mi się pomysł trzech osobnych grywalnych bohaterów :D
Tylko wydaje mi się, że zapowiadanie drugiej części gdy jeszcze pierwsza nie ma dema nie jest dobrym pomysłem :I

W każdym razie nie pozostało mi nic jak czekać na demko :3
(śmierć Carola nie jest mega ważna, skoro napisałeś to w opisie postaci?)
Carol szacując będzie dostępny tylko do III rozdziału, a później akcja będzie bardziej toczyła się wokół Rodwara i Vanessy. Ukrywam jeszcze 1 grywalną postać, która występować będzie od III rozdziału zamiast Carola, lecz jest to tylko wisienka na torcie. Możesz śmiało wywnioskować, że śmierć Carola nie jest mega ważna.

Śmierć Carola jest trochę wymuszona przez fabułę i gracz nie ma na to wpływu. Podczas zadania, w którym umrze Carol nie będzie możliwe nawet sterowanie nim. Pojawi się natomiast druga postać zastępcza, lecz nie mogę póki co zdradzać za wiele szczegółów odnośnie jej rodu, charakteru, wyglądu etc.

Niestety w demko nie będzie dostępna postać zastępująca Carola. Trzeba czekać, aż do dnia premiery oficjalnej wersji ;)
Przekierowanie