Ultima Forum

Pełna wersja: Sprawdzenie użytego przedmiotu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Aloha! Potrzebny mi script call czy jak to się zwie, dzięki któremu mogę sprawdzić, którego przedmiotu użyłem i dzięki temu wykonać dalsze instrukcje. Przykład: gdybym użył napoju z kaktusa, chciałbym, aby jego użycie spowodowało sekwencję zdarzeń, np. jakieś dzikie pląsy. Mam ciekawy pomysł na implementację do turowej walki zdarzeniowej i bez tego ani rusz.
Nie znam skryptu, ale napoje mogłyby nakładać stany. smiles
A potem warunek opierasz o to, jakie stany ma dana postać.
Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale przedmiot może zawierać typowe zdarzenie z przełącznikiem który w ,,troops" (nie wiem czy nazwy są tak samo jak w XP) w kartach zdarzenia ma warunek przełącznika i dalej polecenia.
Może najlepiej wyjaśnię dokładnie. Pamięta ktoś mój EBS? Skakanie do przodu i do tyłu z wyświetlaniem animacji? Marzy mi się nowa wersja. Tym razem pomysł jest taki: umiejętności jako przedmioty. Wtedy wybór ataku dokonuje się za pomocą okna inwentarza, a do wykonania polecenia potrzebne mi właśnie sprawdzenie przedmiotu. Podstawowe warunki nie przewidują "Bohater X używa Y", a taki dodatek znacznie upraszcza życie.
EDIT: niesamowite, myśląc o umiejkach, zapomniałem o nich. Zmiana: jak mogę sprawdzić użytą umiejętność? Tak samo potrzebuję tego do warunku.
Możesz na przykład ustawić, że umiejętności dodają stany, a potem sprawdzać te stany...
A dałbyś radę to zobrazować? Próbowałem i jakoś nie pykło :l
To chyba wygląda jakoś tak:
ITEM lub SKILL narzuca STAN.
Sprawdzasz, czy BOHATER ma dany STAN:
-> Jeżeli MA, wykonujesz AKCJĘ a potem usuwasz STAN.
-> Jeżeli NIE MA, nie wykonujesz AKCJI.
Dokładnie jak AlmostNoRuby opisał. :L
[Obrazek: 622b14c90f.png]
Hmm. Mam tylko jedno pytanie. Jak obejść ponowne wyświetlenie okna ekwipunku/umiejek, jeśli używam komendy SceneManager.call? Co prawda nie przerywa to działania zdarzeń, ale trochę denerwuje.
Postaw przełącznik lub użyj komendy czekania? Nie jestem pewien co masz na myśli. :zmienny:
Stron: 1 2
Przekierowanie