Ultima Forum

Pełna wersja: blizz abs - problem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
1.Problem polega na tym że kiedy przeciwnik zobaczy gracza zatrzymuje się w miejscu
Próbowałem zmieniać opcje ruchu ale nic nie dały

Jakieś pomysły dlaczego ?

Dodam ze to najzwyklejszy przeciwnik Enemy \e[1], jeśli chodzi o interakcje walki to jest wszystko git tylko stoi w miejscu.

[edit]
2.Jeszcze czy ktoś wie jk przypisać własne klawisze w sterowaniu itp
3.Czy może lepiej innym abs zastąpić ?

Z góry dzięki
Najlepiej to nie używać ABS'ów, chyba że robisz własny. Nie wiem czy ktoś na forum się na nich zna, ale w przeciwnym wypadku musieliby sobie zrobić lekturę z bardzo długiego, skomplikowanego skryptu. :I
Wszystko powinno być w instrukcji. Jeżeli nie ma instrukcji, to wyrzuć skrypt. A jeżeli prosisz o pomoc, to mógłbyś zamieścić ten skrypt. :ahoy:
Na BlizzABSie zjadłem zęby, praktycznie przepisałem go od nowa :P sprawdzałeś co się dzieje po aktywacji eventu? Może zdarzenie jest po prostu unieruchomione?
(28-09-17 22:25)Venesard napisał(a): [ -> ]Na BlizzABSie zjadłem zęby, praktycznie przepisałem go od nowa :P sprawdzałeś co się dzieje po aktywacji eventu? Może zdarzenie jest po prostu unieruchomione?

co do skryptu jest tu : http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=5815

Jeśli chodzi o samo zdarzenie ma możliwość ruchu nawet ustawioną za bohaterem
nie ma żadnych błędów i cała akcja działa jedyne co jest nie tak to monster zatrzymuje sie przed postacią (miedzy nimi jest 1 wolne pole, z tego co zauważyłem to obszar ataku) i stoi, w sensie nie zacznie interakcji i nie zaatakuje jako 1.

Jest to dla mnie trochę dziwne XD bo ani błędu ani nic

Chciałem pokombinować z gra ktora ma walkę na mapie może znacie inne sposoby na taką walkę ?

Wiem że można na zdarzeniach jednak aż tak ich nie ogarniam jeśli chodzi o ruby też cienko xD szybciej c++
Na początek zmień skrypt na nowszy. Masz wersję 2.82, aktualna jest 2.87, link jest tutaj: Klik!
Jeśli to nie naprawi problemu, sprawdź czy nie używasz skryptów które wpływają na zachowanie/ruch eventów.
(29-09-17 22:35)Venesard napisał(a): [ -> ]Na początek zmień skrypt na nowszy. Masz wersję 2.82, aktualna jest 2.87, link jest tutaj: Klik!
Jeśli to nie naprawi problemu, sprawdź czy nie używasz skryptów które wpływają na zachowanie/ruch eventów.

Po wgraniu najnowszej wersji działa dzięki wielkie
Przekierowanie