Ultima Forum

Pełna wersja: Dźwięki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam pewien problem, a dokładniej gdy zaimportuję muzykę do gry (oczywiście w formacie m4a i ogg) i w momencie w którym chcę zmienić muzykę w ekranie tytułowym nie wyświetla się wgrana wcześniej muzyka. P.S wersja na której robię swoją grę to RGP Maker MV.
Hmm... na pewno robisz wszystko poprawnie? Jeszcze raz sprawdziłem u siebie i wszystko działa, mimo wywalenia i wrzucenia na powrót.

Na pewno wrzucasz tą muzykę we właściwe miejsce?
W przypadku Titlescreena należy wrzucić muzykę do:
Folder_gry\audio\bgm\

[Obrazek: SBLON1G.png]

Jak już muzyka jest w tym folderze to wchodzisz w zakładkę "System" w bazie danych i klikasz dwa razy "Title"
[Obrazek: 1ZN6DpU.png]

No a teraz po prostu wybierasz muzykę którą dodałeś do tego folderu, po nazwie pliku.
[Obrazek: NhNcqlQ.png]

To wszystko - od tej pory po uruchomieniu playtestu/gry po prostu na ekranie tytułowym będzie ten utwór który ustawiłeś.
Jak widać nie ma specjalnie czego tu spartolić, więc zakładam że zwyczajnie pomyliłeś folder do którego należy wrzucić tą muzykę którą chcesz mieć na titlu. Pamiętaj, to musi być folder "bgm".
Przekierowanie