Ultima Forum

Pełna wersja: [MZ] Niezależna Zmiana Rozdzielczości i Rozmiaru Okna Gry
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
~ Resolution Changer by B.N.F ~


Krótki opis:
Względnie prosty skrypt na zmianę rozdzielczości jak i rozmiaru okna gry, niezależnie od siebie. Oznacza to że pozwala na przeskalowanie rozdzielczości gry, tak by pasowała do rozmiaru okna. Możliwe jest zarówno przeskalowanie w dół jak i górę, na co niestety nie pozwala domyślna zmiana rozdzielczości w ustawieniach RM MZ.
Najkrócej rzecz ujmując, skrypt pozwala na stworzenie gry w okienku o rozmiarach np Full HD (1920x1080), ale np o rozdzielczości gry 896x504. dzięki czemu postacie są nadal duże i widoczny jest tylko nieznaczna część mapy. Kiedy przy domyślnych ustawieniach rozdzielczości na np 1920x1080 w samym programie, uzyskuje się maluteńkie postaci i ogromną przestrzeń mapy widoczną przez cały czas. Ciekawe porównanie w screenach poniżej.

Autor:
B.N.F

Tłumaczenie:
(B.N.F ?) Plugin domyślnie jest po polsku

Skrypt:
Spoiler: (Otwórz)
Screeny:
Spoiler: (Otwórz)
Dodatkowe informacje:
Skrypt nie będzie kompatybilny z żadnym innym skryptem na zmianę rozdzielczości czy wielkości okna gry (W chwili pisania tego postu, o ile mi wiadomo żaden taki skrypt nie istnieje) w celu prawidłowego działania zalecane jest ustawienie skryptu jako pierwszego w kolejności.

Skrypt nie jest kompatybilny z RM MV
Przekierowanie