Prośba o Titlescreen do gry
Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 411 - File: inc/plugins/google_seo/redirect.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/plugins/google_seo/redirect.php 411 header
/inc/plugins/google_seo/redirect.php 399 google_seo_redirect_header
/inc/class_plugins.php 101 google_seo_redirect_hook
/global.php 101 pluginSystem->run_hooks
/showthread.php 22 require_once
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 1710 - File: inc/functions.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 1710 header
/inc/functions.php 1772 my_setcookie
/inc/functions_indicators.php 42 my_set_array_cookie
/showthread.php 578 mark_thread_read
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 1710 - File: inc/functions.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 1710 header
/inc/functions.php 1772 my_setcookie
/inc/functions_indicators.php 218 my_set_array_cookie
/inc/functions_indicators.php 48 mark_forum_read
/showthread.php 578 mark_thread_read



Aktualny czas: 25-04-24, 21:03 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja


Odpowiedz 
[XP] Prośba o Titlescreen do gry
Shadi Offline
*


Liczba postów: 21
Dołączył: 05-05-13

Pomógł: 0



Post: #1
Prośba o Titlescreen do gry

Witajcie.
Tworzę edycję poprawioną swojej gry Pokemon w RPG Makerze XP.
Z tego powodu, że wiele rzeczy w grze odświeżam i to też przydałoby się odświeżyć, a także dlatego, że chcę spolszczyć tytuł gry (lokacje są po polsku np: miasteczko trago, skalista jaskinia itp - czemu więc tytuł nie miałby być?), chciałbym mieć nowy titlescreen do gry. Z racji, że ja sam umiejętności graficzne mam poniżej przeciętnej, szukam chętnego do zrobienia takiego titlescreena. Na gospodzie RM Archive nie dostałem żadnej odpowiedzi, żeby był ktoś chętny na to przez 9 dni, toteż postanowiłem spróbować tutaj. Nową wersję poprawioną gry planuję za jakiś czas udostępnić do pobrania, ale z drugiej strony chciałbym już teraz wiedzieć, czy jest jakiś odzew, czy ktoś jest zainteresowany.
Do RPG Makera XP titlescreeny mają wymiary 640 na 480 pikseli.
A o to, jak miałby się prezentować:
  • Tytułem gry miało by być Pokemon Wersja Utopijna, a nie Uvopia Version
  • Tytuł miałby być zielonkawy jak w oryginalnym titlescreenie oraz zaokrąglony, tak jak w grach pokemon na konsole przykładowo Platinum PL wykonane przez Dark Archona: https://www.e-pokemon.pl/images/pokemon-platinum-pl.jpg lub w oryginalnym angielskim Emerald: https://vignette.wikia.nocookie.net/logo...0526235209
  • Titlescreen ma przedstawiać pokemona Arceusa w czasie samodetonacji, przy czym nie musi to wyglądać tak, jak na dotychczasowym Titlescreenie (link do niego tutaj: https://www.dropbox.com/s/1o5lh9rk5krrsj...e.PNG?dl=0 ), że jest cały biały, byleby było coś co sugeruje, że on wybucha od środka (nie np: od jakiegoś zewnętrznego ataku lub bombardowani), a nie był po prostu wklejony bez żadnych zmian zdrowy, silny pokemon z google.
  • W tle ma być noc i ma być widoczny jakiś kawałek regionu z gry pokemon Elements. https://www.dropbox.com/s/zhizu286vhf6y0...4.PNG?dl=0 -tak wyglądał jego zarys.
  • Natomiast jeżeli chodzi o ukształtowanie terenu, to owa gra sięga aż 2010 roku i nie pamiętam już jak to wyglądało, mimo to chcę ten region wykorzystać, gdyż Wersja Utopijna jest kontynuacją fabuły Pokemon Elements, więc niestety osoba chętna mi pomóc, będzie musiała trochę po improwizować.
  • Natomiast to ukształtowanie na pewno nie było jednorodne - że wszędzie są tylko jeziora albo tylko góry oraz jestem pewien, że Arceus jak się detonował, to był na jakiejś górze.
Do konsultacji jestem dostępny tutaj albo przez prywatną wiadomość. Mogę udostępnić na priv osobie, która podjęłaby się tego zadania, swój facebook, ale jestem raczej ku temu niechętny. To tyle.
29-07-19 10:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Yoroiookami Offline
*


Liczba postów: 985
Dołączył: 01-05-13

Pomógł: 137



Post: #2
RE: Prośba o Titlescreen do gry

To znaczy - chętnie bym pomógł. Mam w zasadzie już coś, co mogłoby służyć za dosyć ładny title. Niestety w pewnym momencie utknąłem. :ehe:

Nie wiem czy ktoś podjąłby się czegoś takiego nawet za opłatą. Chcesz dużo różnych elementów na title (jeżeli oryginalne title miały tyle rzeczy, to naprawdę gratuluję twórcom bo ja nie byłbym w stanie tego upchnąć na jeden title), w porządku, nie ma problemu, może sie udać. Ale mógłbyś chociaż zamieścić jakieś materiały oprócz przykładów. W pokemony nie grałem chyba od 10-ciu lat, nie mam pojęcia co to Pokemon Elements, a w google ciężko znaleźć cokolwiek na ten temat (co nie odnosi się do żywiołów w pokemonach). Z jednej strony chcę ci pomóc, a z drugiej naprawdę nie chcę spędzać kilku godzin w google próbując ustalić co czym jest. :confuse:

Poniżej zamieszczam dotychczasowy Title, niestety więcej nie zrobię dopóki nie otrzymam żadnych konkretnych materiałów. :ahoy:
Spoiler: (Otwórz)
W razie czego możesz śmiało pisać. :I

[Obrazek: mt4dzY7.png]
[Obrazek: k5KQGOe.png]
29-07-19 17:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a): Shadi
Shadi Offline
*


Liczba postów: 21
Dołączył: 05-05-13

Pomógł: 0



Post: #3
RE: Prośba o Titlescreen do gry

Zaskoczony jestem, że chciałeś w ogóle się za to zabrać. Cóż. Mam wrażenie, nie obrażaj się za to, że jesteś od wszystkiego, skoro i starasz się pomagać w eventach i w jakichś prośbach o zasoby. Naprawdę jestem pod wrażeniem.
Natomiast https://www.dropbox.com/s/1o5lh9rk5krrsj...e.PNG?dl=0 ten titlescreen też został kiedyś dla mnie zrobiony i o dziwo, za darmo. Więc myślę że to jest do zrobienia. Choć gdybym po jakimś czasie (3 tygodnie - 1 miesiąc) doczekał się jedynie ofert płatnych, to bym to jakoś przebolał, o ile by to nie były zbyt duże kwoty...
Jeżeli chodzi o materiały, to mógłbyś powiedzieć o co ci tutaj chodzi? O jakieś rysunki, jak ja sobie to wyobrażam, czy o grafiki które chciałbym wykorzystać na tym titlescreenie? Jak najbardziej jestem otwarty tutaj na dodanie tego, choć muszę powiedzieć, że wyobrażałem sobie, że opisanie jak to ma wyglądać w tej formie, jak to zrobiłem, wystarczy.
Jak mi odpiszesz, to poprzez prywatną wiadomość wyślę ci wspomniane materiały i powiem co bym zmienił w tym titlescreenie. W razie czego mogę zrezygnować z żądania tego, żeby region był w tle, gdyby to było zbyt upierdliwe. Daj znać.
29-07-19 18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Yoroiookami Offline
*


Liczba postów: 985
Dołączył: 01-05-13

Pomógł: 137



Post: #4
RE: Prośba o Titlescreen do gry

Chodzi mi o to, że nie mam pojęcia czym jest Pokemon Elements. Nie mam w żaden sposób dostępu do obrazków regionów z tej gry. Nie wiem jak wyglądają, nie wiem jak sobie je wyobrażasz na title. Google przy wyszukiwaniu myśli że chodzi o żywioły (elements = żywioły) z gier Pokemon. Arceus jest łatwy do znalezienia, więc sobie wybrałem.
To mi niewiele mówi, bo jest rozmazane. A dla kogoś nieznającego się na pokemonach, wygląda na losowy region z losowych pokemonów. :zmienny:

A co do tego title wykonanego za darmo... jeżeli miałeś takie same wymagania, to jestem szczerze pod wrażeniem że ktoś miał cierpliwość. A może grali w każdą grę pokemon, nie wiem. :ehe:

[Obrazek: mt4dzY7.png]
[Obrazek: k5KQGOe.png]
29-07-19 19:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Shadi Offline
*


Liczba postów: 21
Dołączył: 05-05-13

Pomógł: 0



Post: #5
RE: Prośba o Titlescreen do gry

Pokemon Elements to moja gra o pokemonach tworzona w 2009 roku, skończona w 2010 roku.
Jeżeli chodzi o region - to początkowo chciałem, żebyś po prostu posiadając jedynie zarys regionu - środek jakoś sam sobie wypełnił. Po prostu nie posiadam nigdzie wspomnianej gry - zapomniałem jej zarchiwizować na oddzielnym dysku i minęło już tyle lat, że zwyczajnie nie mam jej na komputerze. A nikt by tego nie zweryfikował, czy ten region tak dokładnie wyglądał, czy nie.
A że taka gra w ogóle istniała możesz się przekonać oglądając te filmiki chociażby:
https://www.youtube.com/watch?v=Fj_igzO1x-0
https://www.youtube.com/watch?v=Fj_igzO1x-0
Teraz ta wspomniana sytuacja się zmieniła, ja zmieniłem zdanie i stwierdziłem, że lepszym pomysłem, byłoby zamiast pokazania całego regionu z racji właśnie tego kłopotu z odtworzeniem jak wyglądał, zrobienie tego wybuchu na tle góry, bo coś mi świta że to właśnie na jakiejś górze ten wybuch Arceusa miał miejsce w tamtej grze. Nie odtworzę ci jak ona dokładnie wyglądała ze wspomnianych powodów, ale tutaj chyba to improwizowanie byłoby prostsze. Bo nie ma tu żadnych specjalnych obiektów - sama przyroda + nie ma tu budynków o konkretnym, unikatowym wyglądzie. Jeżeli miałbym coś doradzić, to po pierwsze, chciałbym by ta scena wybuchu była w deszczu i lekko przyciemniona w związku z tym że to byłoby wieczorem, jak już słońce się chowa. Natomiast jeżeli chodzi o odcień góry to chciałbym bardziej by wyglądała tak kolorystycznie: https://pokemon.fandom.com/wiki/Mt._Embe..._Ember.png - niż tak tutaj: https://cdn.bulbagarden.net/upload/d/d0/...ior_Pt.png
Chciałbym również by góra była nieośnieżona.
Jeżeli chodzi o sposób ukazania góry to pokazałem jak moim zdaniem to powinno się robić oraz nie. Zobacz ten obrazek: https://www.dropbox.com/s/acdxwet9kgrvm4...e.png?dl=0
Jeżeli byś nadal chciał robić mi title nawet po przedstawieniu tych wymagań, to w ukazanym przez ciebie obrazku nawet podoba mi się sposób wybuchu Arceusa. Natomiast nie podoba mi się napis. Po pierwsze, nie chcę by napis Pokemon był zniekształcany. Po drugie - jeżeli chodzi o napis "Wersja Utopijna" - to jak zaznaczyłem w pierwszym poście ma być zielonkawy. Może być taki odcień jak w dotychczasowym ekranie tytułowym. Natomiast nadal ma być zaokrąglony jak w logach oryginalnych gier. To tyle.
Swoją drogą to przyznam jeszcze, że z racji na avatar, jak odpisuje tobie mam ochotę mówić o tobie w rodzaju żeńskim (choć oczywiście potem się koryguje). Jeżeli to częściej ci się zdarza, to polecam go zmienić, no chyba że mocno lubisz go. Dobranoc.
29-07-19 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Yoroiookami Offline
*


Liczba postów: 985
Dołączył: 01-05-13

Pomógł: 137



Post: #6
RE: Prośba o Titlescreen do gry

(29-07-19 21:18)Shadi napisał(a):  Jeżeli byś nadal chciał robić mi title nawet po przedstawieniu tych wymagań, to w ukazanym przez ciebie obrazku nawet podoba mi się sposób wybuchu Arceusa. Natomiast nie podoba mi się napis. Po pierwsze, nie chcę by napis Pokemon był zniekształcany. Po drugie - jeżeli chodzi o napis "Wersja Utopijna" - to jak zaznaczyłem w pierwszym poście ma być zielonkawy. Może być taki odcień jak w dotychczasowym ekranie tytułowym. Natomiast nadal ma być zaokrąglony jak w logach oryginalnych gier. To tyle.
Swoją drogą to przyznam jeszcze, że z racji na avatar, jak odpisuje tobie mam ochotę mówić o tobie w rodzaju żeńskim (choć oczywiście potem się koryguje). Jeżeli to częściej ci się zdarza, to polecam go zmienić, no chyba że mocno lubisz go. Dobranoc.
Co masz na myśli mówiąc zniekształcany? Napis zrobiłem podobnie do oryginalnego:
Spoiler: (Otwórz)
Z kolorem nie ma problemu, zaokrąglenie... chyba jest? :confuse:

Nie mam nic przeciwko temu żebyś mówił do mnie jak do dziewczyny, możesz nawet zwracać się do mnie "tato", albo "królewno", nie obrażę się. :taktak:

[Obrazek: mt4dzY7.png]
[Obrazek: k5KQGOe.png]
30-07-19 18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Shadi Offline
*


Liczba postów: 21
Dołączył: 05-05-13

Pomógł: 0



Post: #7
RE: Prośba o Titlescreen do gry

Cześć.
Co do napisu rozumiem to, że myślałem iż fakt, że napis pokemon nie jest identyczny do oryginalnego ( tylko przeskalowany), dostępnego w internecie, to przypuszczałem, że najprawdopodobniej wykrzywiałeś oryginalny na potrzeby tytułu gry.
Jeżeli natomiast był rysowany samodzielnie przez ciebie, to wiedz, że preferuje oryginalny i takiegoż najczęściej gry RPG maker o Pokemonach używają. Możesz go znaleźć np. wyszukując w google "pokemon logo png." Konkretnego linka nie podam, bo mam problem z jego skopiowaniem na telefonie.
Co do zaokrąglenia, to to może być kłopotliwe, ale za słabo je widać. Poza pierwszymi dwoma literami napisu "wersja utopijna" jest on wręcz idealnie prosty. To napis "wersja utopijna", a nie "pokemon" ma być zaokrąglony i ma przylegać do tego drugiego, skopiowanego z internetu.
Jakby coś jeszcze było niejasne, śmiało pisz.
30-07-19 19:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Yoroiookami Offline
*


Liczba postów: 985
Dołączył: 01-05-13

Pomógł: 137



Post: #8
RE: Prośba o Titlescreen do gry

Cuś wysłałem. :ahoy:

[Obrazek: mt4dzY7.png]
[Obrazek: k5KQGOe.png]
06-08-19 01:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a): Shadi
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS
Powered By MyBB. © 2013 MyBB Group. All Rights Reserved.
Skórka by Ayene.