Który maker
Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 411 - File: inc/plugins/google_seo/redirect.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/plugins/google_seo/redirect.php 411 header
/inc/plugins/google_seo/redirect.php 399 google_seo_redirect_header
/inc/class_plugins.php 101 google_seo_redirect_hook
/global.php 101 pluginSystem->run_hooks
/showthread.php 22 require_once
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 1710 - File: inc/functions.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 1710 header
/inc/functions.php 1772 my_setcookie
/inc/functions_indicators.php 42 my_set_array_cookie
/showthread.php 578 mark_thread_read
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 1710 - File: inc/functions.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 1710 header
/inc/functions.php 1772 my_setcookie
/inc/functions_indicators.php 218 my_set_array_cookie
/inc/functions_indicators.php 48 mark_forum_read
/showthread.php 578 mark_thread_read



Aktualny czas: 20-04-24, 14:42 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja


Wątek zamknięty 
[XP / VX / VXAce] Który maker
Death Offline
*


Liczba postów: 4
Dołączył: 11-02-14

Pomógł: 0



Post: #1
Który maker

Witajcie! mrgreen Nie mam pojęcia od jakiego makera zacząć. Słyszałem, że RM VXa jest świetny i łatwy dla nowych. Natomiast odradzano mi VXa. Jednak w XP można robić piękne mapki, ale ponoć może się ścinać. O 2k3 itd nie myślę w ogóle, bo mi się nie podobają.

Jeśli zły dział wybrałem to przepraszam.

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć...
11-02-14 18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
"Pomógł" przyznał(a):
Hubertov Offline
*


Liczba postów: 86
Dołączył: 06-11-13

Pomógł: 0



Post: #2
RE: Który maker

Zdecydowanie VXAce. Za XP się nie bierz :P
11-02-14 18:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
"Pomógł" przyznał(a):
Death Offline
*


Liczba postów: 4
Dołączył: 11-02-14

Pomógł: 0



Post: #3
RE: Który maker

Ale czemu?

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć...
11-02-14 18:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
"Pomógł" przyznał(a):
Ermi Offline
*


Liczba postów: 69
Dołączył: 27-08-13

Pomógł: 0



Post: #4
RE: Który maker

Ja pracuje na XP. To tak naprawdę nie ma który jest lepszy itp. To zależy od gustu. Popracuj trochę na jednym, trochę na drugim i sam zdecyduj, który ci bardziej odpowiada. 80% szans na to, że zostaniesz przy tym, na którym zacząłeś, w sensie testowałeś go pierwszego.
11-02-14 18:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
"Pomógł" przyznał(a):
Negatin Offline
*


Liczba postów: 25
Dołączył: 11-02-14

Pomógł: 0



Post: #5
RE: Który maker

Ja polecam XP :) pracowałem ponad miesiąc przy VX ale jakoś mi tak nie podszedł pod gust :D
Mogę ci przesłać bardzo dobry poradnik do XP jak jesteś zainteresowany to napisz na mój e-mail: hasunetogames@gmail.com

Aktualnie uczę się rysować :O więc całkowity brak czasu na projekty w RPGM :( no niestety
11-02-14 18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
"Pomógł" przyznał(a):
Death Offline
*


Liczba postów: 4
Dołączył: 11-02-14

Pomógł: 0



Post: #6
RE: Który maker

To może zrobię tak. Wykonam grę w VXA i w XP a potem ocenicie, która lepiej wyszła ;)

I widziałem, a oto koń płowy, a tego, który siedział na nim, imię było Śmierć...
11-02-14 19:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
"Pomógł" przyznał(a):
Zvarr Offline
*


Liczba postów: 118
Dołączył: 22-10-13

Pomógł: 2



Post: #7
RE: Który maker

Jak uważasz, Death. Ja jednak polecam Ci XP'ka. Powód? Przede wszystkim oprawa graficzna i ogrom resourcesów w internecie. Jakkolwiek XP uchodzi to VX już całkiem jest dla mnie makerem mangi, itp. której nie znoszę. Decyzję jednak podejmij Ty. Narka i pozdrowienia :)
11-02-14 19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
"Pomógł" przyznał(a):
Gorn5 Offline
*


Liczba postów: 141
Dołączył: 07-11-13

Pomógł: 0



Post: #8
RE: Który maker

Tak jak powiedział Ermi. Wszystko zależy od gustu.
Oczywiście VX Ace jest łatwiejszy dla poczatkujacych, więc polecam ci go. XP - owszem ma ładne grafiki, ale lepiej zacznij VX Ace...
11-02-14 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
"Pomógł" przyznał(a):
Soul Offline
*


Liczba postów: 89
Dołączył: 14-05-13

Pomógł: 4



Post: #9
RE: Który maker

VX Ace ma wielką ilość skryptów w necie, no ale przecież nie o to najbardziej chodzi :)
Jeżeli chcesz zrobić wesoły jRPG to VX Ace się do tego świetnie nadaje, natomiast grę z innym klimatem będzie trudno zrobić. W przypadku cięższych klimatów gra będzie lepiej wyglądać na XP (chyba, że użyjesz tylko customowych grafik). Oczywiście są wyjątki takie jak ArkanA czy Kruk.
11-02-14 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
"Pomógł" przyznał(a):
helio108 Offline
*


Liczba postów: 208
Dołączył: 20-10-13

Pomógł: 4



Post: #10
RE: Który maker

@Death, widać że jesteś nowy w makerze smiles Pytanie jest dość dziwne. To tak jakby małe dziecko zapytało starszych czy lepszy rap czy raggue ;-)

Ale idąc za ideologią tłumu… Ja zaczynałem na XP’ku i tobie też to radzę [przynajmniej nie zrobisz sufitościan :roll:], ale każdy Maker jest dobry na swój sposób.
VX jest łatwy w obsłudze, VXA ma wiele opcji a XP ma lagi.

MARCUS :D
11-02-14 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
"Pomógł" przyznał(a):
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS
Powered By MyBB. © 2013 MyBB Group. All Rights Reserved.
Skórka by Ayene.