Blizz ABS- problem + kilka pytań
Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 411 - File: inc/plugins/google_seo/redirect.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/plugins/google_seo/redirect.php 411 header
/inc/plugins/google_seo/redirect.php 399 google_seo_redirect_header
/inc/class_plugins.php 101 google_seo_redirect_hook
/global.php 101 pluginSystem->run_hooks
/showthread.php 22 require_once
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 1710 - File: inc/functions.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 1710 header
/inc/functions.php 1772 my_setcookie
/inc/functions_indicators.php 42 my_set_array_cookie
/showthread.php 578 mark_thread_read
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 1710 - File: inc/functions.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 1710 header
/inc/functions.php 1772 my_setcookie
/inc/functions_indicators.php 218 my_set_array_cookie
/inc/functions_indicators.php 48 mark_forum_read
/showthread.php 578 mark_thread_read



Aktualny czas: 25-04-24, 21:11 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja


Wątek zamknięty 
[XP] Blizz ABS- problem + kilka pytań
Darings Offline
*


Liczba postów: 25
Dołączył: 07-01-14

Pomógł: 0



Post: #1
pytajnik Blizz ABS- problem + kilka pytań

Witam,

w moim projekcie mam wgranego blizz ABS'a i gdy w evencie ustawiam "Ruszaj zdarzeniem (gracz) >> zmień grafikę" i ustawiam daną, potrzebną mi w danej chwili grafikę postaci to zamiast po prostu zmienić char bohatera to zmienia tylko klatkę ruchu w obecnym charze postaci. (Chodzi o to, że nie zmienia na inny char tylko pokazuje obecny char postaci z tą różnicą, że stoi np. skierowana w prawo/lewo). Po wywaleniu Blizz'a problem znika i wszystko jest cacy. Tylko, że w mojej grze potrzebuje zarówno Blizz'a jak i zmiany grafiki xD Gdyby ktoś wiedział jak można zrobić żeby to wszystko działało to byłbym ogromnie wdzięczny!!! :)

Dodatkowo miałbym parę pytań również związanych z Blizz ABS'em:

1. W mojej grze chciałbym dodać 2 grafiki broni. Zrobiłem w paincie, że postać ma obie bronie cały czas przy sobie, zrobiłem "animacje|" wyciągania broni, lecz nie wiem jak zrobić żeby podczas walki pokazywało, że atakuje akurat tą konkretną bronią, a jak wyciągnę drugą to atakuje tą drugą. |Chodzi mi o to, że jest możliwość wgrania chara postaci podczas ataku, problem w tym, że jest tylko jedna animacja ataku bronią, a nie 2 lub więcej. Nie wiem czy gdybym nie zaznaczył jednej broni jako "miecz" a drugiej jako np. "włócznia" i wszystko ładnie pozamieniał to by coś dało. Proszę specjalistów o pomoc :)

2. Drugi mój problem jest podobny. W grze nie odpowiada mi system blokowania za pomocą tarczy, bardziej odpowiednie będzie moim zdaniem blokowanie mieczem. Zrobienie grafiki postaci która blokuje mieczem to dla mnie wcale nie taki duży problem, lecz znowu pojawia się ograniczenie do 1 tarczy w grafice. Z tego co się orientuje można wgrać tylko jedną grafikę blokowania, a ja potrzebuje dwóch, jednym miecze oraz drugim... Da radę jakoś przełamać to ograniczenie i pozmieniać w skrypcie żeby można było blokować tą bronią którą akurat mamy w ręku? Albo chociaż za pomocą zmiennych/przełączników/typowych zdarzeń, że gdy blokujemy tą drugą bronią to zmienia nam grafikę bohatera na inną, a wgrana będzie tylko jedna grafika. Lecz nie jestem w stanie zmienić grafiki bohatera xD

3. Byłaby możliwość wgrania do Blizz'a uników takich jak w XAS ABS (To chyba było w XAS :P), bardzo mi zależy, aby w mojej grze właśnie znajdowały się takie uniki(Mam na myśli te odskoki, gdy naciśniemy dwukrotnie "A"). Próbowałem to zrobić na zdarzeniach, ale nie uzyskałem zadowalającego efektu. Może wystarczy zwyczajnie skopiować fragment skryptu, bądź ktoś będzie w stanie zrobić to na zdarzeniach.

Nie jestem pewien czy dobrze i zrozumiale dla wszystkich wyjaśniłem moje problemy xD Jak coś to pytajcie, PROSZĘ jednak Was o w miarę wyczerpujące odpowiedzi, oraz wytłumaczenie mi w dosyć prosty sposób :)

Wiem, że proszę o wiele, ale bez tego moja gra nie ruszy, a już się nakręciłem na ten projekt :/ Z góry jednak wszystkim dziękuje i wybaczcie, że tyle się rozpisałem :*

_____________________________________________________________________

Jeżeli mój problem będzie nie do rozwiązania to może mi ktoś podpowie jak zrobić na zdarzeniach, lub jak przerobić najprostszy ABS walenia mieczem na taki który zawiera:
-2 animacje machania mieczem
-2 grafiki bloku
-uniki
-5 czarów (Tylko 5 więcej nie potrzebuje, a mniej nie mogę mieć)


_____________________________________________________________________
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-15 19:17 przez Darings.)
22-08-15 19:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
"Pomógł" przyznał(a):
Venesard Offline
*


Liczba postów: 226
Dołączył: 07-11-14

Pomógł: 36



Post: #2
RE: Blizz ABS- problem + kilka pytań

Ze swojej strony mogę napisać tylko tyle że Blizz przyjmuje więcej grafik niż napisałeś. A z tego co napisałeś wnioskuję też że robisz Wiedźmina :P

Sam nie wiem czy coś tworzę.
23-08-15 00:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
"Pomógł" przyznał(a): Darings
Darings Offline
*


Liczba postów: 25
Dołączył: 07-01-14

Pomógł: 0



Post: #3
RE: Blizz ABS- problem + kilka pytań

To świetnie się składa, jednak nadal nie wiem jak zmienić grafikę bohatera :/ próbowałem w różnych projektach i w żadnym z Blizz mi ta funkcja nie działa :/

Dodatkowo potrzebuje jeszcze tych uników z XAS, jakieś pomysły? xD Na zdarzeniach mi to jakoś nie idzie. Może i bym umiał zrobić, ale efekt jest jak na razie marny...

Tak wiesiek nadchodzi :P Dokładny tytuł to "Wiedźmin - Opowieści ze szkoły gryfa", zrobię temat w zapowiedziach jak ogarnę wszystko, bo na razie to nie mam praktycznie nic :D
Tylko muszę wiedzieć jak zmienić tą grafikę :/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-15 07:37 przez Darings.)
23-08-15 07:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika
"Pomógł" przyznał(a):
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS
Powered By MyBB. © 2013 MyBB Group. All Rights Reserved.
Skórka by Ayene.