Gry RPG Maker z obsługą pada
Aktualny czas: 09-02-23, 10:57 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja

Odpowiedz 
Gry RPG Maker z obsługą pada
Mateusz SSJ8 Offline
*

Liczba postów: 510

RE: Gry RPG Maker z obsługą pada

@X-Tech
Że też jeszcze cię stąd nie zbanowali za posiadanie dwóch kont ("Czytaj Noł Fejs" i "X-Tech")

@Pokuta
Na pewno NIE graj w "Z Archiwum Tsukuru". Możliwość jednoczesnego obsługiwania padem większej liczby opcji pojawiła się dopiero w RPG Makerze XP, a ta gra została zrobiona w starszym. O ile gamepadem da się tam walczyć, to jednak zmiana ataku jest już niemożliwa. Preki ułożył algorytmy właśnie pod klawiaturę.

"Spamthirowy czołg" też odradzam. Nie wiem, jak Sojita zrobił algorytmy na zmianę amunicji, ale możliwe, że na gamepada to też jest niegrywalne. Tym bardziej, że to również zostało zrobione w starszym RPG Makerze, niż XP.

A jeśli nie straszny jest ci limit możliwości leczenia się, możesz spróbować "Mikan - wojownicza księżniczka" (nie wiem, czy znajdziesz, bo było na Zamthirze, a ta strona obecnie już nie istnieje).

Z mojego RPG Makera (spoza moich produkcji) mogę śmiało polecić ci "Green Levithan" dołączony do twierdzówki.

Jeśli chcesz zagrać w coś z RPG Makera VX (nie Ace), dobrym pomysłem byłoby uruchomienie "Green Levithan" dołączonego właśnie do tego programu.

Nienawidzony i nienawidzący. Przez nienawiść tego drugiego obaj będą martwi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-14 12:17 przez Mateusz SSJ8.)
06-11-14 12:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
X-Tech Offline

Liczba postów: 876

To co piszesz to kłamstwo. CZY TO jedyne co potrafisz wymyślać na obronę porażek ?
Gry, które wymieniasz to klasyka rpgmakera nawet jeśli nie obsługują pada.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-14 13:16 przez X-Tech.)
06-11-14 13:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Mateusz SSJ8 Offline
*

Liczba postów: 510

X-Tech. Weź sam spróbuj przejść "Spamthirowy czołg" i "Z archiwum Tsukuru", przez cały czas działania programu nie używając ani klawiatury, ani myszki. Jeśli rzeczywiście wszystko w tych grach działa, to przepraszam, że takie rzeczy o nich mówię. Ale, jeśli na padzie rzeczywiście są niegrywalne, to @#$%&@#$%&@ na Syberię i nie waż się stamtąd wracać, cepie.

Nienawidzony i nienawidzący. Przez nienawiść tego drugiego obaj będą martwi.
06-11-14 20:07
"Pomógł" przyznał(a):
X-Tech Offline

(06-11-14 20:07)Mateusz SSJ8 napisał(a):  X-Tech. Weź sam spróbuj przejść "Spamthirowy czołg" i "Z archiwum Tsukuru", przez cały czas działania programu nie używając ani klawiatury, ani myszki. Jeśli rzeczywiście wszystko w tych grach działa, to przepraszam, że takie rzeczy o nich mówię. Ale, jeśli na padzie rzeczywiście są niegrywalne, to @#$%&@#$%&@ na Syberię i nie waż się stamtąd wracać, cepie.

PRZECIEŻ przyznałem , że te gry nie obsługują pada w pełni - do zmian skilli są klawisze numeryczne, ale mimo, że nie obsługują pada są klasyką gier scenowych na rm. Autor tematu prosi o gry na pada, a nie wymienianie losowych tytułów z rma. Nie przyznałem racji co do kłamania o mojej osobie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-14 20:13 przez X-Tech.)
06-11-14 20:13
"Pomógł" przyznał(a):
Dragon Kamillo Offline
*

Liczba postów: 330

Przecież to jest tak, że wszystkie gry mające do obsługi normalne klawisze (strzałki, spacja, esc) działają na padzie, nie ważne czy to jest RM95, 2k/3, XP czy VX/ACE.
Problemy pojawiają się gdy ktoś zaczyna używać łatek na całą klawiaturę (RM2k/3), skryptów które wprowadzają inne przyciski, a nie mają zakodowane jak to ma działać pod padem (nowe RMy), czy niestandardowych przycisków np z klawiatury numerycznej (RM2k3). Ogólnie większość klasycznych RPGów z RMa powinna bez problemu dać się grać na padzie, a już na pewno wszystkie gry z RM2k bez łatek i RM95.

A tak jeszcze z ciekawości: klawisz shift dostępny w RM2k3 i 2k value jest obsługiwany z pada?
06-11-14 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
X-Tech Offline

(06-11-14 22:10)Dragon Kamillo napisał(a):  Przecież to jest tak, że wszystkie gry mające do obsługi normalne klawisze (strzałki, spacja, esc) działają na padzie, nie ważne czy to jest RM95, 2k/3, XP czy VX/ACE.
Problemy pojawiają się gdy ktoś zaczyna używać łatek na całą klawiaturę (RM2k/3), skryptów które wprowadzają inne przyciski, a nie mają zakodowane jak to ma działać pod padem (nowe RMy), czy niestandardowych przycisków np z klawiatury numerycznej (RM2k3). Ogólnie większość klasycznych RPGów z RMa powinna bez problemu dać się grać na padzie, a już na pewno wszystkie gry z RM2k bez łatek i RM95.

A tak jeszcze z ciekawości: klawisz shift dostępny w RM2k3 i 2k value jest obsługiwany z pada?

Jest tak jak napisałeś. Skrypty ruby i łaty potrafią w niektórych wypadkach zmienić dostęp do sterowania postacią.

Bazowe klawisze rmów są obsługiwane przez pada we wszystkich rm.
Strzalki, shift i esc, enter
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-14 22:21 przez X-Tech.)
06-11-14 22:21
"Pomógł" przyznał(a):
Czytaj Nol Fejs Offline
*

Liczba postów: 8

(06-11-14 12:16)Mateusz SSJ8 napisał(a):  @X-Tech
Że też jeszcze cię stąd nie zbanowali za posiadanie dwóch kont ("Czytaj Noł Fejs" i "X-Tech")

To ciebie się powinno !@#$ banować, za !@#$ posty. Wypraszam sobie, nie jestem niczyim multikontem. To mój pierwszy i prawdopodobnie ostatni profil na tym forum. Poza tym, myśl logicznie: Po jaką cholerę komuś drugie konto, skoro na poprzednim jest wciąż aktywny (nie wiem jak tobie, ale mi osobiście nie chciało by się nabijać postów od nowa ;))?
Aż boje się wydawać moją grę, bo ją jeszcze przypiszecie X-Techowi. xD

Edit.

Jeżeli ktoś mi nie wierzy, to proszę administracje tej strony o potwierdzenie mojej tożsamości.

Bastuj słowa bardzo :lartarin:
Dobrze, dobrze, poniosło mnie, przepraszam.

Mów co tam sobie chcesz, ja i tak mam swoje zdanie, a ludzi wklejających gotowce nazywam debilami. :b
~Czytaj Noł Fejs

Mój projekt:
Spoiler: (Otwórz)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-14 23:28 przez Czytaj Nol Fejs.)
07-11-14 16:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS