PGR Online - polska gra farmerska
Aktualny czas: 22-10-21, 18:33 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja

Odpowiedz 
PGR Online - polska gra farmerska
FrozenShade Offline
*

Liczba postów: 1

RE: Nowa gra przeglądarkowa - poszukuję testerów

sami dla siebie i innych graczy ;)

Naprawdę, to nie żaden problem powiedzieć, że grafika kiepska, mapa brzydka. Okno gry jest na tyle dobre, na ile moze byc przy naszych zasobach.

Dla przykładu, jeszcze niedawno okno główne wyglądało tak:
http://s21.postimg.org/su9f0c3vr/screen1.jpg

Dopiero nowy grafik zrobił coś porządnego.
To sie nie dzieje tak jak w wielkim biznesie gier, gdzie 10 grafików dopieszcza każdy pixel po kolei. Projekt wystartował, w międzyczasie ktoś z czymś pomógł, dołączył nowy grafik zainteresowany projektem, każdy w swoim tempie coś robi. Najważniejsze to znaleźć i usunąć błędy, zbugowana gra, żeby nie wiem jak śliczna była nie odniesie sukcesu. Gra, która działa świetnie i wciąga (tak, ta powolna rozgrywka wciągnęła niektórych już na trzeci miesiąc) zawsze zyska jakieś wsparcie. Bo zmiana np tła gospodarstwa to wywalenie jednego jpg i wstawienie innego, kilka osób w ogóle nie związanych z projektem robiło juz przymiarki do narysowania nam tego.
12-07-13 18:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
PaKiTos Niedostępny

Liczba postów: 48

Stare okno główne też spoko.
12-07-13 19:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Rave Offline
*

Liczba postów: 327

(12-07-13 08:20)FrozenShade napisał(a):  Akurat grafika z głównego okna gry pokazana tu na screenach zostanie, sama mapa powinna się jeszcze zmienić, ale to wszystko. Inwestycja to pieniądze, które przy pierwszym projekcie pewnie się nie wrócą.

Ja rozumiem, że teraz wiele osób jest przyzwyczajonych do HD, 3D i 100FPS, PixelShaderów i innych wodotrysków. Takim to zostają już tylko najnowsze komercyjne produkcje.
Na szczęście jest nadal (i chyba zawsze będzie) grupa graczy, dla której takie rzeczy nie są najważniejsze. To dzięki nim nowi twórcy mogą się wybić, zrobić pierwsze ambitne projekty, rozwinąć się, zatrudnić profesjonalnych grafików i zacząć robić graficznie dopieszczoną papkę.

Ale mi nie chodzi o żadne 3d! Po prostu popatrz na to "coś" a następnie zobacz dowolną popularną flashówkę z przeciągu ostatnich 3 lat.

Twoja grafika jest kompletnie bez polotu, bez wyobraźni. Nie chcę 3D, ale nie chcę też grafiki na miarę jakiegoś produktu "edutainment" z 1998 roku! Tu nie chodzi o coś technicznie dobrego, tylko o konkretny styl. Jak myślisz dlaczego stare gry z cel shadingiem, np. Crash Bandicoot się aż tak "graficznie" nie starzeją w przeciwieństwie produkcji nastawionych na realizm lub pseudo-realizm (DOOM, Quake)? Bo mają określony spójny styl który nie razi mimo czasem nawet dużej pikselozy i polygonów walących po oczach. Nawet maker 95 ma lepszą grafikę!

Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
[Obrazek: UXIyBZb.gif][Obrazek: UXIyBZb.gif]

Spoiler: (Otwórz)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-13 20:54 przez Rave.)
12-07-13 20:50
"Pomógł" przyznał(a):
FrozenShade Offline
*

Jestem otwarty na propozycje współpracy jeśli chodzi o grafikę. Mamy to co mamy, mamy to za darmo. Jednym się podoba, innym nie. Jeśli uważasz, że zrobił byś to lepiej, zapraszam do kontaktu. Być może, w trakcie testów, pojawi się ktoś, kto nam pomoże i zrobi lepszy layout - właśnie dlatego już teraz (i w sumie od dawna) pokazujemy światu naszą pracę. Zbieramy opinie i jednocześnie nawiązujemy współprace ze zdolnymi ludźmi.
12-07-13 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Rave Offline
*

Liczba postów: 327

Hm, a mógłbyś mi przesłać na PW komplet obecnych grafik (żeby w kodzie nie trzeba było za dużo zmieniać)? Zrobiłbym całość za 60 złotych.

Nie ma rzeczy niemożliwych, jest tylko brak umiejętności.
[Obrazek: UXIyBZb.gif][Obrazek: UXIyBZb.gif]

Spoiler: (Otwórz)
13-07-13 01:48
"Pomógł" przyznał(a):
FrozenShade Offline
*

belki, obramowania, magazyn, tło, elementy mapy?
jutro ci prześlę. jedyny wymóg jaki mam to żeby wymiary (np magaznu) nie uległy zmianie. Niektore cienie robie programowo. z mapa będzie chwila zabawy bo tam nakładam warstwami.

Jesli zaproponujesz cos ładnego (screen ze szkicem, nie musi byc dokładnie) to jestem gotowy zapłacić.
przeczytaj PW.
13-07-13 02:04
"Pomógł" przyznał(a):
GuGus Offline
*

Liczba postów: 0

Nie wiem czemu, ale twoja gra strasznie mi przypomina słynną już i tak gre "Wolni Farmerzy". No, ale skoro ci ludzie do testów potrzebni to ja mogę ci się zaoferować :)

Siemka [you] Jestem tak zanudzony że zacząłem od nowa tworzyć w RM ^^.
13-07-13 19:23
"Pomógł" przyznał(a):
FrozenShade Offline
*

A ja wiem czemu ;) Bo z WF 'ściągnąłem' podstawowe pomysły. Już wysyłam zaproszenie.
13-07-13 19:38
"Pomógł" przyznał(a):
pro14ab Offline
*

Liczba postów: 5

Mam kilka pytań do twórcy gry.
Silnik gry robiłeś od podstaw, czy gotowy pobrałeś?
Jaki hosting masz pod grę?
Z góry dzięki za odpowiedź.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-13 22:04 przez pro14ab.)
14-07-13 21:59
"Pomógł" przyznał(a):
FrozenShade Offline
*

Silnik robiłem sam, od zera.
Gra na czas testow jest hostowana na maszynce z 512MB ram i prockiem 1GHz. Przy prawie 100 osobach na testach zużycie CPU wynosi ok 30-40 sek na dobę.
14-07-13 22:03
"Pomógł" przyznał(a):
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS