RMteka - publicystyka poświęcona RPG Makerowi
Aktualny czas: 19-10-21, 14:11 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja


Odpowiedz 
RMteka - publicystyka poświęcona RPG Makerowi
Michu Offline
*


Liczba postów: 0
Dołączył: 30-12-19

Pomógł: 0Post: #1
RMteka - publicystyka poświęcona RPG Makerowi

Tak jak zapowiadałem od dłuższego czasu, w dniu dzisiejszym swoją premierę ma moja strona poświęcona publicystyce dotyczącej RPG Makera.

http://www.rmteka.pl/


Żeby się nie powtarzać, poniżej zamieszczam pierwszego, otwierającego newsa:

Cytat:Witajcie na łamach RMteki – portalu zajmującego się publicystyką dotyczącą RPG Makera!

RMteka jest stroną-córką Retrobiblioteki, która za chwilę będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny. Obie strony będą miały wspólny profil facebookowy, co w założeniach ma zapewnić dostęp obu grup docelowych do tych samych treści.

Serdecznie zachęcam do zapoznania się z artykułami dla osób, które nie miały do tej pory żadnego lub miały bardzo mały kontakt z RPG Makerem, a których lista znajduje się w tym miejscu. To o tyle istotne, że RMteka dedykowana jest zwłaszcza (choć nie tylko) osobom spoza sceny RPG Makera. Zdaję sobie bowiem sprawę, że nasza społeczność potrzebuje świeżej krwi i nie ma chyba lepszego (legalnego) sposobu niż pozyskiwanie jej spośród fanów gier retro.

W swoich założeniach RMteka ma skupiać się na publicystyce. Chcę publikować recenzje gier wykonanych w RPG Makerze, tutoriale dla osób tworzących swoje projekty oraz artykuły zajmujące się różnymi aspektami samego RM i otaczającej go sceny. W planach jest także zarchiwizowanie dla następnych pokoleń graczy bazy gier wykonanych w wersjach 2000 i 2003.

Strona skupia się na RPG Makerze 2000 oraz 2003, ponieważ ja sam się nimi zajmuję od blisko 18 lat. Nie oznacza to, że inne wersje programu zamierzam ignorować – gdy w redakcji pojawi się ktoś, kto będzie się chciał nimi zająć, będę bardziej niż szczęśliwy.

No właśnie, redakcja. W chwili, gdy piszę tego newsa, jestem jedynym redaktorem RMteki. Nie chciałbym jednak tworzyć z niej osobistego bloga. Dlatego zachęcam do podsyłania swoich tekstów, materiałów i gier do recenzji. Nawet jeśli nie macie wielkiego doświadczenia z dziennikarstwem, chętnie doradzę w najważniejszych kwestiach oraz zredaguję przesłaną twórczość.

By nie zaczynać bez żadnego mięsa, na RMtekę wrzuciłem kilka co lepszych tekstów publikowanych w starym internetowym zinie Tokei. Do tego dorzucam jeden tutorial oraz recenzję świetnego horroru Lavender. Dragon Kamillo przygotował tekst o uruchamianiu gier wykonanych w RM, a rzutem na taśmę ja podsumowałem jeszcze tegoroczne Golden Forki. Nowe materiały mojego autorstwa będą pojawiać się w każdy poniedziałek, a twórczość innych autorów lub tłumaczenia – różnie, według potrzeb.

Obyśmy za rok spotkali się w dużo większym składzie redakcyjnym i czytelniczym!

Michał „Michu” Wysocki

PS. Wszelkie komentarze dotyczące układu strony, nawigacji i treści bardziej niż mile widziane.

Serdecznie zapraszam do komentarzy i współpracy!
30-12-19 12:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Yoroiookami Offline
*


Liczba postów: 976
Dołączył: 01-05-13

Pomógł: 134Post: #2
RE: RMteka - publicystyka poświęcona RPG Makerowi

Strona prezentuje się bardzo ładnie.
Miło czytało mi się podsumowanie GF-ów i recenzję Komnaty, bo do gry w nią zabieram się już chyba pół roku, a to mnie zachęciło. :ahoy:

[Obrazek: mt4dzY7.png]
[Obrazek: k5KQGOe.png]
30-12-19 16:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS
Powered By MyBB. © 2013 MyBB Group. All Rights Reserved.
Skórka by Ayene.