Twine - program do paragrafówek
Aktualny czas: 19-10-21, 13:11 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja


Odpowiedz 
Twine - program do paragrafówek
Adeptus Gedeon Offline
*


Liczba postów: 2
Dołączył: 28-01-17

Pomógł: 0Post: #11
RE: Twine - program do paragrafówek

Dzięki za porady, wskazaną przez Ciebie tekstówkę przed chwilą zaliczyłem. Co do próbek tekstu, to poniżej zamieszczam wprowadzenie zawierające podstawowe dane o świecie gry:

Cytat:Legendy mówią, że gdy ludzie pojawili się na tym świecie, starsze rasy traktowały te gładkoskóre, krótko żyjące, słabe istoty z pogardą, niczym zwierzęta. Ludzie byli uciskani tak długo, aż Ludzki Panteon pokonał dawnych władców planety. Niektórzy twierdzą, że członkowie Panteonu byli wielkimi bohaterami, długowiecznymi nadludźmi, potężnymi magami czy też genialnymi mędrcami. Inni mają ich wręcz za bogów (lub demony - w zależności od oceny ich czynów). W każdym razie, pod wodzą Panteonu ludzie rozwijali się, osiągając stopień rozwoju przewyższający nawet osiągnięcia starszych ras. Niestety, wkrótce złota era cudów przeistoczyła się w żelazną erę tyranii. Członkowie Panteonu w ciągu setek lat ulegli degeneracji. Niektórzy ulegli żądzy władzy, traktując śmiertelników jak niewolników i narzędzia. Inni ulegli żądzy przyjemności, traktując śmiertelników jak zabawki. Jeszcze inni oddali się pragnieniu walki i miażdżenia przeciwników, traktując śmiertelników niczym bydło na rzeź. Podobnemu zepsuciu ulegli najbliżsi zausznicy Ludzkiego Panteonu. Stworzyli oni Mocarstwo Mahanimów – ponoć najpotężniejsze państwo w historii – które uciskało inne ludy za pomocą niedoścignionej technologii i magii. Historia sprzed wieków powtórzyła się – ale tym razem ludzkość była uciskana przez swoich własnych ziomków i własnych bogów.
Taki stan trwał, aż pojawił się człowiek zwany Objawicielem. Nauczał on ludzi, że potężni, choć niedoskonali bogowie nie zajmują najwyższego miejsca w hierarchii bytów. Ponad nimi jest Stwórca – najwyższy byt, który włada całym wszechświatem, a jednocześnie transcendentalna siła życia i porządku, która utrzymuje wszystko, co istnieje. Objawiciel nauczał, jak należy żyć w zgodzie ze Stwórcą oraz głosił, że Ludzki Panteon złamał owe odwieczne prawa i przez to musi zostać obalony. Wkrótce Objawiciel zaczął zyskiwać coraz więcej zwolenników – najpierw przyłączali się do niego pojedynczy ludzie, później całe społeczności i ludy. Rozpętała się wojna, jakiej świat nie widział i nie zobaczy, póki nie nadejdzie kres jego czasów. Ogień lał się z nieba niczym deszcz, ziemię rozrywała magia i maszyny, a niewyobrażalne stwory będące tworem spaczonej alchemii lub przyzwane z zaświatów siały grozę pośród śmiertelnych. W końcu jednak Mahanimowie zostali pokonani, tak jak ich bogowie. Objawiciel odszedł z tego świata, jednocześnie wypędzając w Pustkę Ludzki Panteon (do tej pory znany jako „Wygnane Potęgi”, „Upadły Panteon” lub „Starzy Bogowie”).
Tak głosi nauka Hierarchistycznego Kościoła Stwórcy, zaś wyznawcy wygnanych bogów, których wciąż można napotkać, twierdzą, że Mocarstwo Mahanimów było ostoją wiedzy, postępu i wolności, która została zniszczona przez hordy fanatyków. Tak czy inaczej, Mahanimowie odeszli, a wraz z nimi ogromna większość ich spuścizny – dobrej i złej. W czasie wojny zniszczonych została większość dzieł Mahanimów - zarówno tych zbrodniczych i przerażających, jak i cudownych i pożytecznych. Zapanował chaos, ale na gruzach Mocarstwa powstały nowe państwa. Wymieńmy niektóre z nich.
Błogosławione Imperium - potęga rządzona przez dziedzicznych cesarzy, którzy muszą się dzielić władzą z Senatem, będącym reprezentacją feudałów i miast. Główna ostoja Kościoła Stwórcy.
Zjednoczone Królestwo Sklawinii - wielka, ale stosunkowo słabo zaludniona kraina związana odwiecznym sojuszem z Błogosławionym Imperium, oficjalnie władana przez obieralnego króla, w praktyce przez kastę rycerzy.
Kalifat Hakimiański – południowe królestwo, którego znaczną część pokrywają pustynie. Hakimiane oddają cześć Stwórcy w inny sposób niż Imperialni – jedni i drudzy uznają się wzajemnie za heretyków.
Kanateum – kraina rządzona przez Panów Kanatejskich, którzy uważają się za dziedziców Mahanimów. Faktycznie, wielu z nich pochodzi bezpośrednio od elit Mocarstwa, jednakże Panem Kanatejskim może zostać każdy, kto ma wystarczająco dużo siły. To kraj przemocy, gdzie jedynym prawem jest prawo siły, a wielmoże są chętni zarówno do walk między sobą, jak i łupieżczych wypraw na Imperium. Kult Starych Bogów jest tu silny.
Liga Wolnych Miast - handlowa republika obejmująca kilkanaście wysp Morza Środkowego. To właśnie tam będą się odbywać twoje przygody.

Nie oznaczam tego jako spoiler, bo wprowadzenie jest dostępne na samym początku gry. Gracz ma w demie do wyboru cztery postaci (i raczej ich liczba nie zwiększy się w pełnej wersji):
- byłego imperialnego legionistę,
- imperialnego badacza tajemnic,
- zubożałą sklawińską szlachiankę,
- złodziejkę uciekającą z Kanateum.
29-01-17 19:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS
Powered By MyBB. © 2013 MyBB Group. All Rights Reserved.
Skórka by Ayene.