Space Trip
Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 1710 - File: inc/functions.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 1710 header
/inc/functions.php 1772 my_setcookie
/inc/functions_indicators.php 42 my_set_array_cookie
/showthread.php 578 mark_thread_read
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 1710 - File: inc/functions.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 1710 header
/inc/functions.php 1772 my_setcookie
/inc/functions_indicators.php 218 my_set_array_cookie
/inc/functions_indicators.php 48 mark_forum_read
/showthread.php 578 mark_thread_read



Aktualny czas: 28-04-24, 11:22 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja


Odpowiedz 
[VXAce] Space Trip
arturd Offline
*


Liczba postów: 44
Dołączył: 03-02-14

Pomógł: 2



Post: #1
Space Trip

Fabuła:
W roku 2092 populacja ziemi osiągnęła 17 i pół mialiarda. W obliczu rosnącego zagrożenia wielkiego przeludnienia rząd Ziemii rozpoczął projekt "Nowe Światło" którego celem było terraformowanie Marsa oraz założenie baz na powierzchni Księżyca, projekt zakładał też rozbudowę MSS (Main Space Station) tak by mogła przyjmować duże promy kosmiczne i okrętów terraformujących a także stanowić .

Zakończenie rozbudowy MSS i ukończenie pierwszej bazy księżycowej w roku 2106 stanowiło 'drugi krok' dla ludzkości ku lepszej przyszłości. 43 lata później w roku 2149 1/4 Marsa zostaje przystosowana dla ludzi do życia, 2 lata później ukończona zostaje ostatnia planowana baza księżycowa a populacja ziemi wynosi już 9 miliardów.

W roku 2223 na orbicie saturna Ziemskie satelity przechwyciły sygnał nieznanego pochodzenia przekazujący koordynaty jednego z układów słonecznych w galaktyce M63, 6 lat później w roku 2229 rząd Ziemi postanowił zbadać koordynaty wysyłając flotę ekspedycyjną.

Jako kapitan jednego z okrętów eskorty - fregaty "Gungnir" - masz za zadanie chronić ponad własne życie Ziemski okręt badawczy podczas rozpoznania i akcji badawczych na obcym terenie.

Opis:
Gra RPG z gatunku fantastyki naukowej, posiadajaca elementy visual novel, system zarządzania okrętem wojennym i wali turowe. Posiadająca (w założeniach :] ) wartką akcje jej zwroty i suspensy.
Chcę aby wybory podejmowane przez gracza miały odzwierciedlenie w dalszej grze i miały większy lub mniejszy wpływ na zakończenie gry.
Chciałbym także jak najbardziej oddać realizm świata przedstawionego (chociaż nie da się go uniknąć do końca). Chciałbym także wprowadzić parę (bo to nie komedia) elementów komediowych.

Co do muzyki to chciałbym stworzyć jakieś własne loopy i wrzucić to do gry. Mimo tego pare ścieżek będzie zapożyczonych z gier, filmów etc.
Charsety postaci będą głównie zapożyczone z internetu. Reszte stanowić będą postacie wygenerowane w generatorze lub moje edity
Facesetów nie będzie, będą za to obrazki postaci od pasa w górę (konkretnie od połowy ud do góry) wygenerowane w pewnym generatorze. To chyba lepszy wybór niż facesety dla gry zawierającej elementy Visual Novel.
Grę planuje wydać najpierw po polsku a następnie po angielsku, jeżeli gra będzie dobra dla polskich graczy to będzie musiała się spodobać 'im'.

W miarę rozwijania się projektu będę was raczył nowymi nowinkami i screenami, będę też dążył do przedstawienia wam w przyszłości dema mojego projektu. Projekt będę rozwijał tylko ultimie do czasu wydania wersji finalnej wtedy może pokaże go na resztach for RMowych.

Nie bójcie się zadawać pytań, postaram się odpowiedzieć na każde z nich.

ScreenTime:
1. Ogólny ogląd jak wygląda rozmowa z wykorzystaniem grafik postaci o których mówiłem wyżej. (Na dniach będę dodawał nowe SS'y) Droga administracjo bądźcie łaskawi, po pracy mam naprawdę niedużo wolnego czasu.
[Obrazek: dS6DVqu.jpg]
24-07-14 19:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
X-Tech Offline


Liczba postów: 876
Dołączył: 03-05-13

Pomógł: 23



Post: #2
RE: Space Trip

Opis prawie jak z event horizon. Pokaż walkę i inne rzeczy.
24-07-14 20:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Snowy Offline
*


Liczba postów: 11
Dołączył: 10-07-14

Pomógł: 0



Post: #3
RE: Space Trip

Ja osobiście nie lubię gier Sci-Fi, no chyba, że gra byłaby jakaś niezwykle przekonująca, ale tak czy tak, poczekam na dalsze screeny, bo jak to mówią, książki nie ocenia się po okładce. :dzieki:
24-07-14 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
arturd Offline
*


Liczba postów: 44
Dołączył: 03-02-14

Pomógł: 2



Post: #4
RE: Space Trip

@X-Tech Wierz mi że Event Horizon nie oglądałem a ten krótki wstęp fabularny wzorowałem na wstępie filmu Blade Runner. Jakby ci to powiedzieć, trudno jest być 'oryginalnym' w czasach kiedy każdy scenariusz i każda idea jest już przewałkowana setki jak nie tysiąc razy. Jak już mówiłem to jest tylko wstęp fabularny ale na prawdę nie chcę zdradzać więcej bo w jakimś stopniu zniszczy to dalszą rozgrywkę.
Co do walki to używam systemu walk turowych Gubi'ego. Kolejną rzeczą jest to że walka nie jest w tej grze najważniejsza i jest zepchnięta na drugi lub nawet trzeci plan ponieważ IMO bezsensowne bicie levela niszczy radość z rozgrywki i nadaje się generalnie do slasherów.
@X-Tech and Snowy
Jak pisałem screeny będę dodawał na dniach gdyż tworzenie gry to nie jest moje główne zajęcie.
Oprócz tego mam jeszcze pracę zawodową a i wiadomo że nie samym makerem człowiek może żyć. Przez następne trzy dni 25.07-27.07 nie będzie mnie dłużej w domu więc zamieszczę może jeden może dwa a może wcale nie zamieszczę SSów. Od września - wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wszystko powinno wrócić do normy a ja powiniem ruszyć pełną parą.
Dziękuje.
24-07-14 21:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Leoś Offline
*


Liczba postów: 61
Dołączył: 04-05-13

Pomógł: 1



Post: #5
RE: Space Trip

Nieźle. Wstęp do fabuły mnie zaciekawił. Dwa pytania:
- Jak będziesz zmieniał grafiki gdy rozmawiać będzie wiecej niż dwie osoby?
- Co to jest "rząd Ziemi"? Nie lepiej by było podać jakąś nazwę międzynarodowej organizacji, pochodnej UE czy w coś w tym stylu. Bo takiego rządu to raczej nikt by nie wybrał XD
31-07-14 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Lartarin Offline
*


Liczba postów: 147
Dołączył: 12-04-13

Pomógł: 6



Post: #6
RE: Space Trip

Projekt zapowiada się bardzo interesująco, oby nie skończył jak Cres.
arturd napisał(a):Grę planuje wydać najpierw po polsku a następnie po angielsku
To czemu screen jest "najpierw" po angielsku?
01-08-14 09:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
arturd Offline
*


Liczba postów: 44
Dołączył: 03-02-14

Pomógł: 2



Post: #7
RE: Space Trip

@Leoś Odpowiedzi na twoje pytania są bardzo proste. Obrazek "kiedy będą rozmawiały dwie osoby" zrobię dodając drugą osobę po przeciwnej stronie ekranu. To nie jest żadna filozofia a tym bardziej skrypt, to są zwyczajne obrazki wywoływane na początku rozmowy i wygaszane pod jej koniec. Co do "Rządu ziemi", na chwile obecną może i wydaje się to nierealne ale pamiętaj że istnieje już coś w rodzaju takiego rządu, mówię tutaj o Organizacji Narodów Zjednoczonych (Dawnej Lidze Narodów) pod której skrzydłami są przynajmniej te bardziej cywilizowane kraje świata (Aby rozpocząć wojnę narody te muszą 'pytać' się ONZ o 'pozwolenie').

@Lartarin
Też nie chciałbym aby mój projekt skończył jak "Cres" ale wiedzcie że naprawdę cierpię obecnie na deficyt czasu. W poniedziałek wybieram się na pielgrzymkę do Częstochowy po motocykl w którym będę rzeźbił popołudniami, ponadto pracuję sześć dni w tygodniu a stworzenie takiej gry właściwie od podstaw jest dość karkołomną sprawą przy tworzeniu własnych tile, obróce grafik postaci i tworzeniu ogólnego uniwersum gry.
Co do obrazka, jest po angielsku, mogę go zrobić po polsku (ale muszę?).


Powiedzci mi tylko jeszcze, czy chcialibyście w grze zobaczyć tylko jednego bohatera czy - jak to było w założeniach, drugiego bohatera a właściwie bohaterkę? Czekam na wasze opinie i odpowiedzi.
01-08-14 23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
X-Tech Offline


Liczba postów: 876
Dołączył: 03-05-13

Pomógł: 23



Post: #8
RE: Space Trip

Pokaż jakieś nowe zrzuty z postępu nad gierką. Z edytora/z gry itp.
10-09-14 02:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS
Powered By MyBB. © 2013 MyBB Group. All Rights Reserved.
Skórka by Ayene.