Xtreme Worlds system - czyli program do tworzenia MMO
Aktualny czas: 14-05-26, 20:29 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja


Odpowiedz 
Xtreme Worlds system - czyli program do tworzenia MMO
Zombik Offline
*


Liczba postów: 47
Dołączył: 10-05-13

Pomógł: 0



Post: #1
Xtreme Worlds system - czyli program do tworzenia MMO

Witajcie. Wielu z was może zna, wielu może nie. Chodzi o Xtreme Worlds System - czyli darmowy program do tworzenia własnego MMORPG.
Brzmi skomplikowanie? Cóż... nie ma w tym jednak nic skomplikowanego. System jest w wersji 2D, tak jak i znane nam programy. Posiada gotowy skrypt na sprawne funkcjonowanie i oferuje szereg wielu opcji. Tworzenie świata przypomina tworzenie w znanych nam RPG Makerach.
Skrypt możemy dowolnie edytować, jeżeli się na tym znamy, tworząc na prawdę ciekawe projekty. Osobiście sam w nim kiedyś tworzyłem, jednak tworzenie gry MMORPG 2D, w tych czasach jest dość żmudne, gdyż większość graczy woli jednak grać w wielkie MMORPG w 3D.

Tak czy inaczej pomyślałem, że sam program was zainteresuje jako, że sami tworzymy gry. Uruchamianie servera jest bardzo proste. Wystarczy ściągnąć z strony głównej wersję najnowszego Clienta (która swoją drogą nie jest już aktualizowana). Mamy tam wszystko czego potrzebujemy. Rejestracje bibliotek DLL, a także plik do uruchomienia servera.
Scena Xtreme Worlds jest również dość mała, podobnie jak nasza i tworzą ją sami anglicy/amerykanie. Osobiście nie znalazłem polskich stron zainteresowanych tym systemem, a szkoda, bo można w nim tworzyć w prosty sposób - na prawdę ciekawe gry MMORPG, z wieloma questami, ciekawymi lokacjami, skillami, profesjami itp.

http://mmorpgmaker.org/

(Stronka kiedyś nazywała się inaczej, ale ze względu na słabą popularność - twórca programu postanowił zmienić jej nazwę na bardzo przystępną)
21-05-13 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Xtreme Worlds system - czyli program do tworzenia MMO - Zombik - 21-05-13 15:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS
Powered By MyBB. © 2013 MyBB Group. All Rights Reserved.
Skórka by Ayene.