Ultima Forum

Pełna wersja: Którą grę robić ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Postanowiłem zrobić jakąś gierkę, a dokładniej coś wydać. Problem w tym, że ja robię wiele gier od dawna. Co jakiś czas mam nowe pomysły i je zaczynam. W zasadzie mam tak od lat i to lubię. Jeśli nie rozpiszę ich w zeszycie to roją mi się w głowie i zaczynam w rmie - jakieś mechaniki itp. Najczęściej kiedy gram w gry lub kiedy tworzę - ale to idzie w parze. Kiedy nie tworzyłem gier to nie działało w trakcie kiedy grałem.

Wszystko byłoby spoko, ale nie wiem na czym się skupić. Gdybym chciał wydawałbym gierkę co 2-3 tygodnie, ale duża ilość pomysłów sprawia, że zaczynam nowe pomysły w rmie. Potrzebuję waszych głosów. Po prostu chcę obrazu. Nie wydałem nic nowego od czasów 8bit quest (2009) które nie da się ukryć zrobiłem, bo mnie to jarało i zrobiłem dla użytkowników for/graczy, a więc względna jakość.

Pozostałe to były gierki z szuflady zrobione dla siebie z różnymi nieścisłościami z lat 2005-2007 mniej więcej. Jest ich dużo więcej, ale nieważne, bo to tylko dla mnie, a więc w ogólnym rozrachunku crap. Teraz się skupmy na tym co obecnie mogę zrobić.Wymienie tylko parę typów. Jest tego dużo więcej. Na tej grze się skupie, która dostanie najwięcej głosów. Bardzo proste. Jeśli się skupie na jednej prawdopodobne, że szybko pójdzie do stanu godnego zapowiedzi.
Prosta sprawa. Oto spis gier.


1 Prosty, ale i rozbudowane survival horror zainspirowany alienem (avp) oparty na własnych mechanikach. Elementy strategiczne i taktyczne (rozstawka sentry gunsów itp.) Akcja w czasie rzeczywistym w klimacie swobodnego badania lokacji (różny sprzęt i interakcje z tym na co napotkamy)

2 Opowieść w VX ACE z zagadkami i tajemnicami, oraz elementem walki w czasie rzeczywistym w klimacie opowiadania fantasy, ale bez ogranych motywów typu (ELFY, ogry itp.) wszystko z głowy.

3 Następny horror, ale ten polega na wykonywaniu różnych zleceń. Znów różnorakie przedmioty o różnym zastosowaniu miałby pomagać w rozgrywce, ale bardziej to fantazja wariacja w naszych czasach.

4 Rpg, w którym gramy pieniądzem. Dosłownie.

5 Gra, która nienawidzi gracza na wszelakie sposoby pełna różnych odwołań do innych gier i elementów, które są irytujące wg. mnie w nextgenach. Total abstrakcja mechanika za mechaniką - wyzwanie za wyzwaniem. Gra, która cie nienawidzi.

6 Gra zainspirowana Franko na amigę, ale w wersji bardziej rpg nadal dość prostej, ale nadal z zręcznościowym pseudo systemem/systemem nawalanek i różnymi porachunkami żuli/meneli
i rozróbami na mieście i porąbanymi questami.


Głosujcie sobie, bo ja mam dziesiątki innych pomysłów i co jakiś czas mam nowe które roją mi się w głowie i rozpisuję/tworzę mechaniki i rozbudowuję. Ostatnio przy tych więcej. Prędzej czy później planuję wydać wszystkie gierki (prawdopodobnie) Głosujcie sobie na to co tu rozpisałem. Typ, który wygra stanie się moim projektem zaczepienia, a więc prawdopodobnie skupiając się tylko na nim niebawem pojawi się zapowiedź owej gierki ewentualnie tej, która zajmie 2 miejsce, a niedługo gierka.
1. Może być okej, ale pod warunkiem jakiejś fabuły, a nie typowo 'rozpierducha 'alienów'.

2.Zagadki i tajemnice też mogą być. Fajnie czasem pogłówkować podczas gry.

3. Horror z wykonywaniem questów? Jakoś nie widzę tego...

4. WTF?! Ale że o co chodzi?

5. Jeśli gra byłaby z absurdalnie trudnym poziomem trudności, z masą czarnego humoru, oraz jakąś ciekawą historią i wyzwaniami. Kocham wyzwania. Jestem na tak.

6. We Franko nigdy w życiu nie grałem. Ale z chęcią bym zobaczył jak sobie wyobrażasz tą gre.
Osobiście "gra która cię nienawidzi" brzmi zbyt kusząco, żeby jej nie wybrać. :klaszcze:
Sam chciałem zrobić grę zawierającą celowe bugi i wkurzająco-nieuczciwe wyzwania...gdybyś potrzebował nazwy, to polecam "Ragequit". :lol2:
@ADI: Każda gra z założenia opiera się na fabule i na mojej wyobraźni - kserowanie to nie moja działka.

Co do 5 taki jest plan.

@Yoroikami:

Taki jest plan, ale nad nazwą się jeszcze pomyśli o ile ten typ wygra.
Jeśli gra nienawidząca gracza ma być inspirowana składanką action 52 i innymi lipnymi gierkami - jestem na tak XD
(22-10-14 17:21)Dragon Kamillo napisał(a): [ -> ]Jeśli gra nienawidząca gracza ma być inspirowana składanką action 52 i innymi lipnymi gierkami - jestem na tak XD

Oczywiście. Same hardkorowe rzeczy. Nie tylko stare, ale i nowe gry. Dużo wyzwań. Lepiej jednak zagłosuj, aby nie przepadło, bo ja nie widzę kto głosował.
To skąd wiesz że nie zagłosowałem XDDD, nie sce mi się głosować XD, musisz pamiętać.
Masz zagłosować zwiększysz szanse, że ten hardkor powstanie i będzie kupa grania jakiego nie było od lat xd
X-Tech.
W RPG Makerze nie ma miejsca dla kogoś, za kogo jakiś bóg musi zdecydować, jaką grę ten ktoś ma robić. Tyle odnośnie mojego głosu.
Decydujecie o kolejności co do priorytetowej gierki na której się skupię jeśli będę doskakiwał do rma.
Stron: 1 2
Przekierowanie