Ultima Forum

Pełna wersja: pytanie dotyczące wnętrza domu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć, mam 2 pytania. Jak zrobić taką ściane jak na screenie poniżej. Jeżeli do tego jest potrzebny tileset, to może ktoś dać linka do niego.
A drugie, to czy da się obracać przedmioty, żeby stały bokiem, lub tyłem?

http://imageshack.us/photo/my-images/542/cq8.png/
do pierwszego pytania musisz mieć dany tilset co do 2 zostaje ci tylko gimp lub paint lub jakiś inny program graficzny
Po pierwsze, aby uzyskać efekt takiej ściany potrzebujesz autotile, czyli taki tile, który "łączy się" ze sobą, w zależności z której strony postawisz "sąsiada". Autotile znajdują się w tilesecie A, oprócz A5.

Po drugie, nie, nie da się, bo tileset to jedna wielka grafika, a nie zbiór osobnych graficzek, które mają własne rzuty itp. Można jedynie je edytować np. w gimpie by były bokiem, albo przodem, albo po protu znaleźć w internecie już gotowe.
Dzięki za odpowiedź
W tym temacie: http://forum.ultimateam.pl/Thread-VXAce-...9trze-domu -.- napisałeś, że nadal nie radzisz sobie z mapkami. Pooglądaj sobie filmiki z tego tematu: http://www.ultimateam.pl/viewtopic.php?t=5545. Możesz też poszukać sobie innych tutków na forach i YouTube.
Jeśli chodzi o belki na dole ściany, to taki akurat jest tileset. Musiałbyś takiego poszukać :roll:
nadal mam problem z zrobieniem takiej ściany jak na screenie, mam dobrego tileseta, tylko jak chce go użyć, to robią mi się kwadraty, a nie takie jak na powinny być. wie ktoś może jak to zrobić?
Zrób ścianę na dwie kratki wysokości a nie na jedną :roll: Wystarczy zrobić dodatkową linię ściany nad/pod tą, którą już zrobiłeś wink Gdybyś obejrzał te filmiki z tematu, który Ci podałam, to byś wiedział :roll:
nie chodzi mi o to co jest na filmikach, tylko to co jest zaznaczone na screenie. to to nad ścianą. http://imageshack.us/photo/my-images/542/cq8.png/
To jest sufit, a w tilesecie wygląda tak: http://iv.pl/images/17529186998478031678.png
Musisz mieć odpowiednie TitleA4. Tutaj masz wycinek przykładowego:

[Obrazek: jzfn.jpg]

A tak to wygląda w makerze:

[Obrazek: i2sj.jpg]

TitleA4 składa się ze ścian i ich sufitów. Jeśli tą obramówką wypełnisz całą pozostałą przestrzeń poza ścianami i podłogą, uzyskasz taki efekt, jak na Twoim obrazku :aww:
Stron: 1 2
Przekierowanie