Wielka lista programów do tworzenia gier (darmowych i nie) - Wersja do druku
Ultima Forum
Wielka lista programów do tworzenia gier (darmowych i nie) - Wersja do druku

+- Ultima Forum (https://forum.ultimateam.pl)
+-- Dział: Śmietnik (/Forum-%C5%9Amietnik)
+--- Dział: Reklamy (/Forum-Reklamy)
+--- Wątek: Wielka lista programów do tworzenia gier (darmowych i nie) (/Thread-Wielka-lista-program%C3%B3w-do-tworzenia-gier-darmowych-i-nie)

Strony: 1 2 3


Wielka lista programów do tworzenia gier (darmowych i nie) - Rave - 10-05-13 22:11

http://freegameslist.weebly.com/game-creation-tools.html
Bardzo użyteczne, jeśli chcecie na jakiś czas uciec od makera

Mi szczególnie spodobał się DarkFlow. Mimo że darmowa wersja jest bardzo ograniczona (limit 3 scen a.k.a. mapek i 10 obiektów), to upgrade nie jest tak cholernie drogie jak w wypadku Ace'a na przykład ($9.99, czyli 31,95 na nasze pieniądze).

Jest pewien haczyk do tej ceny - jest ona na platformę. Czyli że np. kupujesz upgrade na Windowsa, ale jak chcesz zrobić grę na komórkę, to dalej masz ograniczenia wersji free, chociaż na windowsie nie masz. Jednakże nawet jeśli nie jesteś jakoś specjalnie zamożny/zamożna to po 3, 4 miesiącach (jak będziesz jeden upgrade co miesiąc kupował/a) będziesz mieć w pełni funkcjonalną wersję, no i kupujesz tylko na platformy na które chcesz robić gry.

Samego programu nie testowałem jeszcze, ale na oko wygląda to coś na kształt Constructa.


RE: Wielka lista programów do tworzenia gier (darmowych i nie) - Multi0 - 10-05-13 22:14

Rave to zarzuć jeszcze programy do 3D te od nas z forum.


RE: Wielka lista programów do tworzenia gier (darmowych i nie) - spartanPAGE - 10-05-13 22:41

Visual studio, z całego serca polecam <33


RE: Wielka lista programów do tworzenia gier (darmowych i nie) - Rave - 10-05-13 23:23

Visual studio jest do programowania od zera. To temat o programach do tworzenia gier bez lub z małą ilością programowania, takich jap RPG Maker.

Rahim, te programy z tego co przejrzałem są na tamtej liście (nie ja ją zrobiłem, ja tylko zarzuciłem).

Co do Dark Flowa to trochę się nim pobawiłem i powiem że dość fajnie się w nim tworzy. Niestety runtime (odpowiednik Game.exe lub RPG_RT.exe z makera) dla Windows jest zbugowany - nie działa wejście z klawiatury. Ale mimo tej wady (która pewnie zostanie w następnej wersji poprawiona) nadal polecam program, zwłaszcza że to dopiero wersja 1.20 (pierwsza wersja to było 1.00 z tego co czytałem i było opublikowane w zeszłym roku - a rozwój tego typu programów trwa długo).


RE: Wielka lista programów do tworzenia gier (darmowych i nie) - X-Tech - 11-05-13 00:06

Najlepszym programem do tworzenia gier jest RPGMAKER. Przebija konkurencję.


RE: Wielka lista programów do tworzenia gier (darmowych i nie) - Rave - 11-05-13 01:57

Zależy jeszcze jakie gry chcesz robić. Jak RPG, to i owszem, ale do zręcznościówek są lepsze programy, takie jak np. Dark Flow. Mówiąc o tym, to się okazuje że to nie 1.20, tylko 1.20 BETA. Jeszcze lepiej - bo jak na betę to program jest bardzo stabilny i używalny (pomijając kwestię nie działającej klawiatury przy eksporcie dla windows :/). A jak rozwiną to do pełnej wersji - mmm!


RE: Wielka lista programów do tworzenia gier (darmowych i nie) - Maker Owiec - 11-05-13 08:02

RPG Builder 3D,polecam! Nie potrzeba umiejętności programowania :)


RE: Wielka lista programów do tworzenia gier (darmowych i nie) - MrDawnok - 11-05-13 09:48

Cube studio fajnie wygląda razz
Można robić gierki ala minecraft xD
nie dość że połowa komercyjnych produkcji opiera się na klockach xD


RE: Wielka lista programów do tworzenia gier (darmowych i nie) - spartanPAGE - 11-05-13 10:32

Wiem, śmieje się.
Jest jeszcze Unity3D, ale też swoje trzeba wiedzieć.
//EDIT:
No i jeśli komuś nie straszne programowanie, to jest jeszcze XNA Game Studio.


RE: Wielka lista programów do tworzenia gier (darmowych i nie) - Rave - 11-05-13 11:48

MrDawnok napisał(a):Cube studio fajnie wygląda

Chodzi ci o CraftStudio. I to świetny program - polecam, sam go używam. A wygląd bym bardziej porównał do gier na N64 niż do MC (znaczy da się zrobić klona MC, ale jak nad modelem przysiądziesz to ci raczej coś na wzór modeli z N64 wyjdzie).