Pytania i Odpowiedzi - Wersja do druku
Ultima Forum
Pytania i Odpowiedzi - Wersja do druku

+- Ultima Forum (https://forum.ultimateam.pl)
+-- Dział: RPG Maker (/Forum-RPG-Maker)
+--- Dział: Wsparcie (/Forum-Wsparcie)
+--- Wątek: Pytania i Odpowiedzi (/Thread-Pytania-i-Odpowiedzi)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: Pytania i Odpowiedzi - Adrapnikram - 05-03-14 15:25

Dzięki kanumerki działa, ale i tak już w nim nie będę robił

RE: Pytania i Odpowiedzi - Negatin - 07-03-14 22:32

Witam mam pytanie xD (chyba jak każdy w tym temacie)
Do czego służy opcja "Region" ???
P.S Nie czytałem całego tematu więc sorki jak to pytanie już było

RE: Pytania i Odpowiedzi - Gorn5 - 07-03-14 22:42

Cytat:Do czego służy region w VXAce?

||
\/\/

Cytat:Prawdopodobnie do tworzenia regionów na mapach. Używają ich skrypty.
Cytat:Nie tylko, zależnie od regionów można zmienić losowe występowanie potworów.
Te odpowiedzi nie zostały poprawione dlatego sądzę, iż są poprawne.

RE: Pytania i Odpowiedzi - Jochym - 23-03-14 11:57

Czy da się zrobić na zdarzeniach broń palną? Że jest się kilka kratek od moba i klika się spacje
to strzela i jest jakiś procent czy trafi. Prozę tylko o odpowiedź tak lub nie. Lubie się pobawić takimi rzeczami. :)

RE: Pytania i Odpowiedzi - kanumerki - 23-03-14 12:15

Jochym tak.

RE: Pytania i Odpowiedzi - Kensei - 30-03-14 13:16

Czy w VX Ace jest opcja zaznaczania? A jeśli tak, to jak ją włączyć? Chciałbym skopiować kawałek dywanu, ale opcja kopiuj jest niedostępna...

Edit:
O możliwości kopiowania skryptów i zdarzeń wiem, ale te opcje nie są mi potrzebne...
Ja chcę skopiować dywan T.T

RE: Pytania i Odpowiedzi - ralfek123456 - 30-03-14 13:34

jest możliwośc

zaraz napisze

e nie ma możliwości można ewentualnie zdarzenia i skrypty kopiować...

A jeśli jest to ja nie znam w xp na pewno jest

RE: Pytania i Odpowiedzi - Rave - 30-03-14 21:25

Przeciągając prawym po mapie to da się zrobić "pędzel", ale tak żeby pomiędzy mapami to nie (chyba że o czymś nie wiem - np. do niedawna nie wiedziałem o możliwości dwukliku autotilesa w XP w celu wybrania specyficznego tile'a).

//edit: Jednak przeciąganie prawym działa pomiędzy mapami, mea culpa.

RE: Pytania i Odpowiedzi - Monek - 31-05-14 13:15

Witam, posiada ktoś może z was RPG Maker VX Ace na steam? Otóż kupiłem przedwczoraj i niestety jest tak nieogarnięty, że sam sobie nie radzę ;-; Kiedyś pobierałem wersje trial XP od producenta i tam chociaż miałem ikony wgrane... Tu mam 2 katalogi w których jest ze 20-30 ikon razem i praktycznie nic prócz podłoża z nich nie można zrobić. Pobierałem z różnych stron różne ikony, wrzucałem do folderów zalecanych i w moich dokumentach i w steamapps/comon i niestety nic program mi nie wykrywa, a bez żadnych ikon nawet nie mam co startować z robieniem gry :C Tak więc jest ktoś kto by mi udzielił informacji? Najlepiej jakby się znalazł ktoś ogarnięty do wytłumaczenia mi tego na steam

http://steamcommunity.com/id/Taicchi podrzucam konto w razie czegoś.

RE: Pytania i Odpowiedzi - Yoroiookami - 01-06-14 03:56

(31-05-14 13:15)Monek napisał(a):  Witam, posiada ktoś może z was RPG Maker VX Ace na steam? Otóż kupiłem przedwczoraj i niestety jest tak nieogarnięty, że sam sobie nie radzę ;-; Kiedyś pobierałem wersje trial XP od producenta i tam chociaż miałem ikony wgrane... Tu mam 2 katalogi w których jest ze 20-30 ikon razem i praktycznie nic prócz podłoża z nich nie można zrobić. Pobierałem z różnych stron różne ikony, wrzucałem do folderów zalecanych i w moich dokumentach i w steamapps/comon i niestety nic program mi nie wykrywa, a bez żadnych ikon nawet nie mam co startować z robieniem gry :C Tak więc jest ktoś kto by mi udzielił informacji? Najlepiej jakby się znalazł ktoś ogarnięty do wytłumaczenia mi tego na steam

http://steamcommunity.com/id/Taicchi podrzucam konto w razie czegoś.

W VX Ace tilesety działają zupełnie inaczej. Kliknij prawym przyciskiem myszy na jakiejkolwiek mapie i zmień 'chińskie krzaczki' pod "Tileset" na inne. :lol2: Nie wiem czy w tym problem, ale może nie wiedziałeś.