Pytania i Odpowiedzi - Wersja do druku
Ultima Forum
Pytania i Odpowiedzi - Wersja do druku

+- Ultima Forum (https://forum.ultimateam.pl)
+-- Dział: RPG Maker (/Forum-RPG-Maker)
+--- Dział: Wsparcie (/Forum-Wsparcie)
+--- Wątek: Pytania i Odpowiedzi (/Thread-Pytania-i-Odpowiedzi)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


RE: Pytania i Odpowiedzi - Mateix - 23-07-13 17:48

Jak stworzyć zdarzenie, które zostanie wywołane na początku gry jednorazowo?


RE: Pytania i Odpowiedzi - Pan Cube - 23-07-13 19:40

Na pierwszej mapie ustaw zdarzenie na auto start, daj tam polecenia jakie mają się stać, a jako ostatnie daj własny przełącznik "A". Teraz stwórz nową stronę zdarzenia, ustaw tam warunek zdarzenia "Przełącznik własny "A" " i już masz :)


RE: Pytania i Odpowiedzi - Mateix - 24-07-13 14:06

Czy da się przenieść grę na nowszą wersję RPG Makera? (z VX do VX Ace)
Może być bez skryptów. Chodzi mi tylko o mapy i zdarzenia. Jest jakiś sposób?


RE: Pytania i Odpowiedzi - Pan Cube - 24-07-13 18:09

Nie ma.


RE: Pytania i Odpowiedzi - kanumerki - 24-07-13 18:18

Cytat:Czy da się przenieść grę na nowszą wersję RPG Makera? (z VX do VX Ace)
Cytat:Chodzi mi tylko o mapy i zdarzenia.
Mateix możesz użyć Map Loader. Przenosi on mapy z XP do VxAce wraz z eventami tylko musisz skopiować pliki wykorzystywane przez tą mapę. Tworzysz sobie np. W rpg XP, a potem całość mapy przenosisz na VxAce.
http://littledrago.blogspot.com/2013/07/rgss3-xp-map-loader.html


RE: Pytania i Odpowiedzi - LoLeK - 28-07-13 13:16

Witam, mam dość spory problem. A mianowicie ze zdarzeniami... Nie wiem czy o to dokładnie chodzi, ale gdy użyje jakiegoś zdarzenia np. na poruszanie się bandytów po rozmowie z hersztem po czym główny przełącznik A zmieniam na ON I jak zapiszę a następnie wczytam to:
-Gra chyba pamięta, ze przełącznik jest zmieniony, ALE nie pamięta co działo się przed ty przełączeniem i bandyci są ponownie w domyślnym miejscu a dziennik zadań nie ma zapisów typu aktywne misje i nawet mi nie wyświetla ukończonych ponieważ, aby ich nie uruchamiać zmieniam główny przełącznik A na on i dodaje stronę pustą.
Jest to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość pod względem stylistycznym, następne będą lepsze


RE: Pytania i Odpowiedzi - Mateix - 28-07-13 21:39

GmenGul napisał:
Cytat:Na pierwszej mapie ustaw zdarzenie na auto start, daj tam polecenia jakie mają się stać, a jako ostatnie daj własny przełącznik "A". Teraz stwórz nową stronę zdarzenia, ustaw tam warunek zdarzenia "Przełącznik własny "A" " i już masz :)

Wtedy miałem przerwę i nie korzystałem z RPG Makera z 3 lata (stąd tak banalne pytanie), ale już się do niego przyzwyciaiłem. (byłem wtedy na ultima dość długo, (na starym ultima) ale chyba pod innym nickiem).

A co do mojego pytania i twojej odpowiedzi: Nie lepiej ustawić zdarzenie na auto start, dać polecenia jakie się chce a na końcu dodać "Usuń zdarzenie"? O wiele prostszy sposób i niewykorzystuje się przełącznika. Oczywiście twój sposób też działa i w niektórych sytuacjach jest lepszy ale pytałem o zdarzenie jednorazowe.


RE: Pytania i Odpowiedzi - Mateix - 28-07-13 23:14

Czy jest jakiś program do łatwego łączenia tilesetów? Kiedyś o takim słyszałem, że wystarczy wybrać tilesety a nie męczyć się w gimpie.


RE: Pytania i Odpowiedzi - LoLeK - 29-07-13 05:37

Mateix, owszem, ze jest, nazywa się tileset creator bodajże


RE: Pytania i Odpowiedzi - Mateix - 29-07-13 23:39

Potrzebuje do czatu gry listy słów cenzurowanych. Najlepiej jakby zawierała też ich odmiany. Kiedyś widziałem ale teraz nie mogę znaleźć. Słowa niby mają być odzielane przecinkiem ale mogę samemu dopisać.