Pytania i Odpowiedzi - Wersja do druku
Ultima Forum
Pytania i Odpowiedzi - Wersja do druku

+- Ultima Forum (https://forum.ultimateam.pl)
+-- Dział: RPG Maker (/Forum-RPG-Maker)
+--- Dział: Wsparcie (/Forum-Wsparcie)
+--- Wątek: Pytania i Odpowiedzi (/Thread-Pytania-i-Odpowiedzi)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

RE: Pytania i Odpowiedzi - Kazek - 18-11-13 17:37

Mam pytanie dotyczące face'ów.
Używam RPG Makera VX. Stworzyłem sobie dwa face'y - jeden przez generator, a drugi własnoręcznie. W obu przypadkach, gdy chcę użyć ich w programie, zaznacza się jedynie fragment face'a, a nie całość tak jak powinna być. Czym to może być spowodowane i jak to naprawić? Proszę o pomoc :p

RE: Pytania i Odpowiedzi - aron155 - 18-11-13 19:18

Nie zgadza się rozdzielczość pliku ;) Stwórz nowy obraz o wymiarach 384x192 piksele (4x2 face'ty) i dodaj do niego to co stworzyłeś ;) Zacznij od lewego górnego rogu, w jednym pliku możesz mieć 8 face'tów.

RE: Pytania i Odpowiedzi - Kazek - 18-11-13 19:19

Wszystko śmiga, dzięki :)

RE: Pytania i Odpowiedzi - Ayene - 19-11-13 18:58

MarcineQ napisał(a):Zablokowałem by nie można wchodzić po ścianach ale w grze testowej jak i normalnej dzieje się coś takiego:
Sprawdź, czy w wyższych warstwach nie masz wypełnienia przezroczystym elementem z przechodnością. To dość typowy problem.

RE: Pytania i Odpowiedzi - Athanor - 20-11-13 06:05

(19-11-13 18:58)Ayene napisał(a):  Sprawdź, czy w wyższych warstwach nie masz wypełnienia przezroczystym elementem z przechodnością. To dość typowy problem.

Na 1 warstwie mam te ściany, i środek dachu. Jak najwięcej trzeba dać na 1 warstwie czytałem, na drugiej już te z tłem a na 3 jakieś okna.
Postawiłem ściany na 1 i drugiej i działa, spróbuje jakoś ten dom modelować by pasował.

RE: Pytania i Odpowiedzi - WinterWrath - 27-12-13 15:01

Witam,wszystko zaczęło się z nowym kompem,RGSS2 Player włącza się bardzo wolno (około półtorej minuty),to znacznie opóźnia testowanie gry,proszę o pomoc ;-(

RE: Pytania i Odpowiedzi - Gorn5 - 27-12-13 17:10

Kazek napisał(a):Mam pytanie dotyczące face'ów.
Używam RPG Makera VX. Stworzyłem sobie dwa face'y - jeden przez generator, a drugi własnoręcznie. W obu przypadkach, gdy chcę użyć ich w programie, zaznacza się jedynie fragment face'a, a nie całość tak jak powinna być. Czym to może być spowodowane i jak to naprawić? Proszę o pomoc :p

Wiem, że już Ci ktoś pomógł. Ale chcę powiedzieć, że jak robisz w generatorze i Ci się cały nie zaznacza to w nazwie pliku na początku trzeba dodać "$" :)
Przynajmniej tak jest jak się tworzy chary.

RE: Pytania i Odpowiedzi - Multi0 - 27-12-13 18:14

(18-11-13 17:37)Kazek napisał(a):  Mam pytanie dotyczące face'ów.
Weź gotowy szablon z innymi facesetami i wklej w niego swój, po czym zmień nazwę i wrzuć do gry =) Proste, łatwe i logiczne :P

RE: Pytania i Odpowiedzi - Hubertov - 25-01-14 22:22

Rave napisał(a):Może mnie ktoś pokierować na kurs RGSS3? Obojętnie czy po polsku czy angielsku, oba znam. Niby mam "suchą" dokumentację RGSS3, ale zawsze mi lepiej wchodzi do głowy wiedza w formacie kursu/tutoriala.

Obecnie szukam polskiego kursu do RGSS3 i nie mogę znaleźć. Mógłby ktoś zarzucić linkiem?

RE: Pytania i Odpowiedzi - Athanor - 27-01-14 15:40

Czy jak folder z audio ukryje i dam na hasło, czy ogółem ukryje np takim sposobem:
Spoiler: (Otwórz)
To czy program nadal będzie go odczytywał? nie chciałbym by ktoś mógł okraść jakąś autorską piosenkę. A może istnieje inny sposób na blokadę, a może się nie da i mogę się martwić.