RE: Walka Zręcznościowa
Na zdarzeniach może i da się zrobić ABSa, ale tylko zwyrol pokroju X-Tengu by robił. Co z tego, że zdrowie i magia przeciwników działaja, skoro zmiany stanu, wzmocnienia, osłabienia i wszystko inne, co chałbyś, żeby było w twojej grze, jest tylko marzeniem. Dodatkowo nie da się zrobić, żeby przeciwnik znikał z mapy na dobre, bo na następnej są używane te same zmienne dla przeciwników znajdujących się na nich, a zarówno przełączniki, jak i zmienne przydałyby się do czegoś innego.
Na początku przyjrzyj się klasom "Scene_Map", "Scene_Battle", "Game_Battler", "Sprite_Battler", "Game_Character", "Sprite_Character", "Game_Map" i wszystkim klasom, które są wyprowadzone właśnie z tych, oraz ich podklasom. Znajomość ich wszystkich może pomóc przy tworzeniu własnego ABSa. Musisz je ogarniać, bo jak nie, to nie myśl nawet o własnym systemie walki.
Jako, że używasz RPG Makera VX (nie Ace), nie musisz się przejmować wykonywaniem wielu akcji przez wiele postaci w tym samym czasie.
I jedna ważna rada odnośnie wstawiania przeciwników na mapę.
Polecenie "Komentarz" wstawia na listę poleceń zdarzenia jedno polecenie, kod którego to 108. Jest to jedno z poleceń nie mających w interpreterze własnych funkcji. Inne to 401, 404, 408, 412, 413, 509, 604, 605 i 655. "Mr.Mo ABS" do wstawienia przeciwnika na mapę, używa właśnie polecenia numer 108. Możliwe, że z numerem 408 też by działało, ale polecenie 408 to następna linijka komentarza zaczętego przez 108.
Nienawidzony i nienawidzący. Przez nienawiść tego drugiego obaj będą martwi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-04-17 13:22 przez Mateusz SSJ8.)
|