Jak zrobić podobną grafikę ?
Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 411 - File: inc/plugins/google_seo/redirect.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/plugins/google_seo/redirect.php 411 header
/inc/plugins/google_seo/redirect.php 399 google_seo_redirect_header
/inc/class_plugins.php 101 google_seo_redirect_hook
/global.php 101 pluginSystem->run_hooks
/showthread.php 22 require_once
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 1710 - File: inc/functions.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 1710 header
/inc/functions.php 1772 my_setcookie
/inc/functions_indicators.php 42 my_set_array_cookie
/showthread.php 578 mark_thread_read



Aktualny czas: 18-04-24, 17:53 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja


Odpowiedz 
[Dowolny] Jak zrobić podobną grafikę ?
Hobar Offline
*


Liczba postów: 152
Dołączył: 14-08-14

Pomógł: 2



Post: #1
pytajnik Jak zrobić podobną grafikę ?

Heja,
ZNalazłem na necie taki gameplay:
https://www.youtube.com/watch?v=R_Re2mDuhcw
Bardzo interesuje mnie jak zrobić taką grafikę w programie, ma ktoś jakiś poradnik albo wie jak taki rodzaj pixel artu sie nazywa lub może doradzić ? chciałbym podobny tileset zrobić ;)

i must see u perfect body and face my dear and my dear sister
20-06-22 08:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
B.N.F Offline
*


Liczba postów: 9
Dołączył: 03-12-19

Pomógł: 8



Post: #2
RE: Jak zrobić podobną grafikę ?

Na moje oko nie jest to żaden powszechnie stosowany w RMie typ postaci przygotowany do łatwej edycji, z generatorem etc.
Oznacza to że "łatwo" zrobić sobie takie chary nie będzie.
Na szczęście to też nie oznacza że będzie to ultra trudne, bo styl z tego co widzę jest bardzo prosty, a co za tym idzie, łatwy do odtworzenia.

Jak chcesz sobie zrobić taką postać to dobrze by było zacząć od zrobienia sobie screenu gry/gameplayu z charem, a potem zacząć sobie analizować go.
Ustal jeszcze jakiej wielkości ten char jest Ci potrzebny i możesz zacząć go robić.
(Osobiście zauważyłem w podpisie filmu że ta gra była robiona na RM VX, więc standard kafelków to 32x32. Sam char nie jest jednak kwadratowy, więc obstawiłem że jego szerokość bazowa to 32px a wysokość 48px [półtorej kafelka])

1. W przypadku imitowania cudzego stylu dobrze jest zacząć od prostego konturu
2. Następnie dobrze jest dodać podstawowe kolory i ewentualnie np. włosy
3. Teraz dobrze jest dodać szczegóły żeby char w końcu zaczął wyglądać sensownie. Wystarczy wykorzystać jeden ciemniejszy i jeden jaśniejszy kolor.

Jak widać tyle wystarczy. Jeśli jednak nadal brakuje Ci detali to nie problemu by dodać ich więcej, można też skorzystać z większej ilości odcieni jakiegoś koloru niż te 3 (podstawowy, ciemniejszy, jaśniejszy)
Ofc cały proces należałoby teraz powtórzyć dla każdej klatki animacji chodu i dla każdego boku postaci.
Ofc. tak naprawdę robota głównie jest przy kierunku od przodu i jednego boku. Tył można zwykle zrobić w kilka chwil korzystając z gotowego przodu, a drugi bok to zwykle kwestia kilku minimalnych zmian, lub wręcz po prostu wystarczy lustrzane odbicie, zależnie od preferencji i tego jak zaprojektowana jest postać.

Tu tak na pokaz zrobiłem tego chara od przodu, wzorując się tym z gameplayu
[Obrazek: IVl6ZZP.png]
Osobiście skończyłem na 3 punkcie by nie przesadzić ze złożonością. Gdybym miał dalej go dopracować, zaczął bym od zmniejszenia samego chara minimalnie by mieć miejsce na bardziej odstające od głowy włosy i pewnie dodałbym jeszcze nieco odcieni, zwłaszcza na włosach i koszulce.
To są jednak szczegóły i każdy z nich to kwestia kilku minut.


Sam tileset to podobna sprawa. Zacznij od screena i przeanalizuj go sobie.
Zdecyduj się na rozmiar kafelka np 32x32 przy RM VX/Ace i możesz zacząć robić
Włącz sobie w programie graficznym najlepiej siatkę, tak byś widział lepiej każdy pojedynczy pixel i lecisz.
Robisz dokładnie to samo co przy charze, tzn robisz zarys (jeśli dany kafelek tego wymaga) a potem kolor podstawowy i w końcu dwoma kolejnymi kolorami nakładasz szczegóły.
Weź też pod uwagę że na filmiku zastosowany jest efekt mgły, przez co tile mogą się wydawać bardziej różnorodne, ale w rzeczywistości takie nie są.
Jeśli chodzi o autotile
Tu - Klik
Masz dobry tutorial jak działają autotile w RM, co prawda ten dotyczy typowo RM MV ale o ile się orientuję, po za samym rozmiarem kafelka, autotile w VX/Ace działają tak samo, więc wystarczy że zmienisz sobie tam liczby z 48x48/24x24 na 32x32/16x16
Podstawowe informację na temat układu tilestu, wielkości etc. powinieneś za to bez trudu znaleźć w helpie samego programu.

Tak czy siak - jak poradzisz sobie z charem, to bez trudu poradzisz sobie też z kafelkami :-)
10-07-22 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a): Yoroiookami
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS
Powered By MyBB. © 2013 MyBB Group. All Rights Reserved.
Skórka by Ayene.