System/skrypt
Aktualny czas: 08-05-21, 18:18 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja

Odpowiedz 
[MV] System/skrypt
Z33tta Offline
*

Liczba postów: 2

kartka System/skrypt

Witam! Ostatnio zacząłem swą przygodę z Rpg Maker'em. Postanowiłem, że zacznę od wersji najnowszej - MV. Obejrzałem kilka filmów na YT, poczytałem różne fora, aby mniej więcej coś wiedzieć. Zacząłem swoją pierwszą grę, robię ją dla kolegi. Wciągnąłem się na prawdę w to bardzo, aż na tyle, że ostatnio wymyśliłem, iż w mojej grze koniecznie musi znaleźć się system dnia i nocy. Widziałem, że na YT jest sporo poradników odnośnie tego, lecz również wpadłem jakiś czas temu na system łowienia - poradniki do tego również na YT się znajdują, jak widzę. Wszystko super, jeszcze nie wprowadziłem żadnej z tych mechanik do mojej gry, z uwagi na to, że wpadłem na jeden pomysł, który wydał mi się zbyt ciężki, jak na moje umiejętności. Mianowicie - chciałbym, aby system dnia i nocy, poniekąd łączył się z system łowienia. W takim sensie, że jeśli jest dzień, to wtedy, by móc łowić potrzebny będzie przedmiot ,,Karta wędkarska", natomiast w nocy tej karty posiadać nie będzie trzeba. W nocy łowienie będzie odbywało się na tzw. ,,nielegalu", aczkolwiek będzie to niosło ze sobą różne konsekwencję. A więc przychodzę z pytaniem - czy jest możliwość zrobienia takiego czegoś? Jeśli tak, to czy mógłby mi ktoś z tym może pomóc? Na prawdę liczę na pomoc i jeśli ktoś wykaże chęć pomocy, będę na prawdę bardzo wdzięczny!
Pozdrawiam.
21-01-21 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Yoroiookami Offline
*

Liczba postów: 973

RE: System/skrypt

Tak naprawdę ta część z kartą wędkarską to kilka poleceń w mejkerze. Nie wiem jak będzie działać twój system dnia i nocy, ale generalnie wystarczyłoby sprawdzić czas. I jeżeli czas poniżej określonej wartości, jest dzień i potrzebujemy kartę do rozpoczęcia łowienia.

Najpierw zaimplementuj system dnia i nocy, taki jaki ci się będzie podobał. A potem możesz sobie do tego pododawać co tylko zapragniesz. :ahoy:

Przykład - sama logika, ale na pewno można to zrobić jeszcze lepiej:
[Obrazek: owienie.png]

W razie czego chętnie pomogę. :yoroi:

[Obrazek: mt4dzY7.png]
[Obrazek: k5KQGOe.png]
23-01-21 05:20
"Pomógł" przyznał(a): Z33tta
Z33tta Offline
*

Liczba postów: 2

RE: System/skrypt

Dziękuję ślicznie! Za jakiś czas zacznę ten system dnia i nocy, a jeśli będę miał problemy, to najwyżej się jeszcze spytam. Dziękuję bardzo za pomoc ^^
24-01-21 21:00
"Pomógł" przyznał(a):
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS