Ogólne pytanie do wszystkich
Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 1710 - File: inc/functions.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 1710 header
/inc/functions.php 1772 my_setcookie
/inc/functions_indicators.php 42 my_set_array_cookie
/showthread.php 578 mark_thread_read



Aktualny czas: 28-04-24, 11:01 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja


Odpowiedz 
Ogólne pytanie do wszystkich
Hobar Offline
*


Liczba postów: 152
Dołączył: 14-08-14

Pomógł: 2



Post: #1
Ogólne pytanie do wszystkich

Witam, ciekawi mnie jedna rzecz co każdy lubi z nas w tworzonych przez nas grach RPG ? ;)

i must see u perfect body and face my dear and my dear sister
03-10-14 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Yoroiookami Offline
*


Liczba postów: 985
Dołączył: 01-05-13

Pomógł: 137



Post: #2
RE: Ogólne pytanie do wszystkich

Klimat, zagadki, dużo ciekawych questów pobocznych. :boogie:
:roll: Przynajmniej dla mnie.

[Obrazek: mt4dzY7.png]
[Obrazek: k5KQGOe.png]
03-10-14 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Altan Offline
*


Liczba postów: 88
Dołączył: 16-07-14

Pomógł: 1



Post: #3
RE: Ogólne pytanie do wszystkich

Ja lubię prostotę rozgrywki, fajnie czasem pograć sobie w coś na spokojnie. ^^

Nudzi mi się... ;__;
03-10-14 20:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Deuce Offline
*


Liczba postów: 312
Dołączył: 11-05-13

Pomógł: 34



Post: #4
RE: Ogólne pytanie do wszystkich

Mroczny klimacik, interakcja z NPC i możliwość przynajmniej minimalnej ingerencji w otoczenie, przykładowo uprawa rolna albo kupno i modyfikacja lokum, konflikty rasowe przy których możemy wybrać jedną ze stron i wykonywać od nich poboczne misje, system reputacji i oczywiście mnóstwo ekwipunku, potworów i oczywiście spora dawka magii.

[Obrazek: 240x4ye.jpg]
03-10-14 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
BeVoo Offline
*


Liczba postów: 29
Dołączył: 07-07-13

Pomógł: 0



Post: #5
RE: Ogólne pytanie do wszystkich

:-/
Nie czujecie już przesytu tego typu tematami?

Klik! > [Obrazek: fAjISnc.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-14 21:03 przez BeVoo.)
03-10-14 21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
X-Tech Offline


Liczba postów: 876
Dołączył: 03-05-13

Pomógł: 23



Post: #6
RE: Ogólne pytanie do wszystkich

Prostota jest fajna, ale przede wszystkim energiczność: energiczna muzyka i dużo akcji:

1 Dla mnie RPG jest ciekawe kiedy nowe wydarzenia w fabule = nowe miejsca, a nie stanie w miejscu....



2 Od początku powinno być kilka postaci, które między sobą rozmawiają lub wkrótce się pojawią. Postaci dla mnie są najważniejsze w RPG. Bez nich i ich problemów nie ma ciekawej gry rpg. To postaci mnie wkręcają w gry RPG. One muszą jakoś funkcjonować. Najczęściej gry RPG oparte na jednej postaci są puste jak bańki mydlane i nudne. Za to kilka postaci i ich kłopoty dają wybuchowe mieszanki przygód.


3 Druga rzecz to różne podróże. Gra powinna być prowadzona fabułą, która wiąże się z wymaganymi podróżami w nieznane miejsca, które dopiero odkryjemy. Jeśli cała gra skupia się na jednej lokacji, a nie odkrywaniu nowych miejsc z postępem fabuły to jest to dla mnie całkiem nudne.


4 Sama fabuła może być prosta, ale powinna co chwila zaskakiwać - powinny się dziać jakieś niesamowite rzeczy, których się nie spodziewamy co kilka chwil - nawet szalone, ale to zawsze jest naprawdę atrakcyjne w trakcie gry. Nie lubię stania w miejscu. Gra wraz z postępem fabuły powinna prowadzić do nowych miejsc. Fabuła nie musi być skomplikowana.



Czyli najprościej ujmując - gra oparta na kilku postaciach, gra w której fabuła zmienia się wraz z miejscami, do których się udamy, fabuła może być prosta, ale co chwila powinna zaskakiwać, powinna występować mapa, aby czasem dało się na potrzeby fabuły coś zrobić ważnego między jakimiś lokacjami i dało się ujrzeć ich ewentualne zmiany wskutek np: fabuły, albo skorzystać z tych miejsc, aby zrobić np: zakupy. Jeśli wszystko będzie w miarę przemyślane taka gra w efekcie będzie mieć klimat
.

Jeśli te podstawy są spełnione, a autor wymyśla różne rzeczy w trakcie tych podróży, aby rozgrywka nie była monotonna i czymś zaskakiwała to jest to dobra gra. Taką grę nie jest zrobić trudno, a jej tworzenie powinno dawać masę radochy i iść błyskawicznie szybko.


P.S. Co do samej fabuły to lubię czystą fantazję - może być na temat przyszłości, przeszłości i czego tylko chcecie - ważne, żeby to była fajna fantazja, a wymyślone w niej rzeczy/postaci/lokacje miały po prostu swój cel w grze. Nie znosze używania w fabułach w kółko tych samych rodzajow istot - ogrów, elfów i innego typu gówna. Autor dobrej gry wymyśla sam swoje RODZAJE stworów, a nie wałkuje w kółko to samo - czyli ogry, elfy, orki, demony itd. Albo fantazja, albo jej brak...


W RPG dla mnie najciekawsze są zawsze gierki dziejące się w fantastycznej przeszłości/przeszłości/przyszłości/nierealności/teraźniejszości. Ważne, żeby były jakieś fajne i proste przemyślane pomysły.



Kiedy ja ostatnio w taką grę grałem na naszych forach ? Nie pamiętam. XD
Wbrew pozorom to co napisałem o swoich wymaganiach do RPG jest naprawdę proste, ale daje ciekawe naprawdę ciekawe gierki...Takie gierki (nawet świetne) da się zrobić w czasie od tygodnia, dwóch - do więcej - zależnie od ciekawości fabuły i ilości pomysłów i ich rodzajów w danych lokacjach, które będą ciekawymi wyzwaniami w trakcie gry.




Przyklady:


Romancing WALKER - fajna gra, w której autor wymyślił, że w trakcie gry możemy zadecydować, o której wybranki serce mamy walczyć. Ciekawe lokacje pełne wyzwań, przygody. Uwielbiam grę i jej klimat:

http://rpgmaker.net/games/5997/


Blurred Line - Super gierka. Moje top 10 gier na rpgmaker, w której fabuła jest przedstawiana niechronologicznie w różnych odstępach czasu. Początkowo zaczyna się od środka wydarzeń. Potem rzuca na początek itd. Uwielbiam tę grę. Ciekawie przerobiony system walki, minigry, fabuła zaskakuje co krok. Arcydzieło.

http://rpgmaker.net/games/92/

Way EP1 - Pierwszy epizod gry Way. Autor wydaje gierkę w krótkich epizodach. Każdy epizod powstał w w krótkim czasie .Całość jest z punktu widzenia głównej postaci, która przeżywa różne przygody. Występują tu walki na miecze na zasadzie papier/kamień/nożyce i różne minigry i wyzwania z kolejnymi epizodami, a także normalne walki. Całość prowadzi fabula.


http://rpgmaker.net/games/507/


Na dokładkę:

Shikima Kingdom od Tag Team - Szalona i pełna zboczonego humoru gierka.
Wino Adventure 2 - Szalona gra alkoholowa z szalonym humorem. Trochę niedopracowana w paru względach, ale same questy są totalnie szalone i jajcarskie.




Ogólnie te wszystkie gierki pasują do mojego opisu. Prowadzi je fabuła i wraz z nią podróżujemy, Muzyka w większości energiczna, a gry urozmaicają różne wyzwania/minigry/zadania/zagadki/pułapki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-14 00:03 przez X-Tech.)
03-10-14 21:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Hobar Offline
*


Liczba postów: 152
Dołączył: 14-08-14

Pomógł: 2



Post: #7
RE: Ogólne pytanie do wszystkich

A jakie Was skrypty kręcą w grze ;D ?

i must see u perfect body and face my dear and my dear sister
04-10-14 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
X-Tech Offline


Liczba postów: 876
Dołączył: 03-05-13

Pomógł: 23



Post: #8
RE: Ogólne pytanie do wszystkich

(04-10-14 20:33)Hobar napisał(a):  A jakie Was skrypty kręcą w grze ;D ?

Własne zaskakujące pomysły, które zaskakują w trakcie gry i tworzą rozgrywkę ;D

Mnie nigdy żadne skrypty nie kręcą, bo kiedy gram w gry nie interesuje mnie z jakich skryptów jest zrobiona - czy się interesujesz kiedy grasz w różne gry nie tylko z rma ? No właśnie. Nie interesujesz.

Gra po prostu to ma być zabawa i ma zaskakiwać.



Jeśli pytasz o to co lubię w grze robić to rozwiązywać zagadki (dopasowywać przedmioty itp.) brać udział w minigrach (np: jeździć wózkami po kopalni, jeździć wozem i unikać przeszkód itp. itd. brac udział w miniwalkach na miecze itp.), łazić po lokacjach z pułapkami i przełącznikami i szukać z nich wyjść, lubię dużo sekretów, które dają lepsze przedmioty niż normalnie pozwala na to etap.

Natomiast walki podstawowe - muszą od początku mieć urozmaicenia i pomysły, których nie mają inne gry. Proste pomysły są zawsze mocnym STARTEM.

Nie cierpię map, które są jedynie ozdobą. Lokacje muszą zawsze czymś zaciekawić (skarbami/zadaniami/pułapkami/czym chcesz, ale to nie mogą być nigdy zwykłe puste lokacje, których jedyny cel to oglądanie ozdób na mapie)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-14 20:59 przez X-Tech.)
04-10-14 20:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Hobar Offline
*


Liczba postów: 152
Dołączył: 14-08-14

Pomógł: 2



Post: #9
RE: Ogólne pytanie do wszystkich

A czy np kontynuacje pewnych gier w formie RPG wykonanych przez graczy Was ciekawi czy nie bardzo ?

i must see u perfect body and face my dear and my dear sister
04-10-14 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
X-Tech Offline


Liczba postów: 876
Dołączył: 03-05-13

Pomógł: 23



Post: #10
RE: Ogólne pytanie do wszystkich

To zależy jakich gier. Ja lubię kiedy ktoś ma proste własne pomysły. Takie gry mają podstawy na super klimat. Czasem trafiają się osoby, które prostymi środkami go uzyskują. Warto próbować.
04-10-14 21:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
"Pomógł" przyznał(a):
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS
Powered By MyBB. © 2013 MyBB Group. All Rights Reserved.
Skórka by Ayene.