Cechy twórcy
Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 1710 - File: inc/functions.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 1710 header
/inc/functions.php 1772 my_setcookie
/inc/functions_indicators.php 42 my_set_array_cookie
/showthread.php 578 mark_thread_read
Warning [2] Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ayene/public_html/forum/inc/languages/polish/global.lang.php:1) - Line: 1710 - File: inc/functions.php PHP 5.6.40 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/functions.php 1710 header
/inc/functions.php 1772 my_setcookie
/inc/functions_indicators.php 218 my_set_array_cookie
/inc/functions_indicators.php 48 mark_forum_read
/showthread.php 578 mark_thread_read



Aktualny czas: 26-04-24, 14:10 Witaj! Przejdź do zakładki Logowanie lub Rejestracja


Wątek zamknięty 
Cechy twórcy
X-Tech Offline


Liczba postów: 876
Dołączył: 03-05-13

Pomógł: 23



Post: #131
RE: Cechy twórcy

(11-02-15 05:17)Germillios napisał(a):  Nie dajemy im naszej fabuły, naszych grafik, tylko oni dają nam skrypty, czyli mechanikę, które możemy dostosowywać pod własne uznanie. Wiem, mechanika stanowi grę, ale dla mnie równie ważne są właśnie takie elementy jak fabuła, muza czy sam świat, bo one tworzą mi większą część klimatu tej gry, przynajmniej dla mnie. Tylko szanujmy własne zdanie.
Rm ma własny wbudowany silnik. Ktoś go napisał, tak samo jak tworzone są silniki do gier, z których korzystają różne wytwórnie. No i dobra. Ktoś napisał skrypt, daje ludziom właśnie po to, żeby z niego korzystali. Czy ja, czy Venesard, czy iluś jeszcze innych ludzi korzystamy z tego i nie przypisujemy sobie napisania tego, tylko na zasadzie ktoś daje silnik, a my na tym silniku tworzymy co chcemy, nie przypisując sobie go. Czy to nie jest jednak trochę podobne do korzystania z głównego silnika? Tworzymy na tyle, ile umiemy, przypisujemy sobie pomysł lub to co rzeczywiście stworzyliśmy, to co nie stworzyliśmy po prostu sobie uczciwie nie przypisujemy. Ale gra powstaje według naszego pomysłu i my to musimy jakoś skleić. A przecież pojedynczy silnik, jak ABS czy cokolwiek innego, sam w sobie grą jeszcze nie jest, co najwyżej może stać się jej fragmentem.


RM jest programem do robienia gier uniwersalnym do gier fabularnch można go porównać do języka programowania praktycznie na którym się tworzy gry.
W językach programowania tworzy się właśnie mechaniki gier takie jak zasiliły np: Quake 3, Unreal Tournament. Automatycznie kiedy ktoś robi ABSA robi dokładnie to samo robi podstawę mechaniki gry takiej jaką przykładowo jest UT czy QUAKE 3. Kiedy ktoś się bawi w dopisywanie do tego fabuły i robienie mapek robi modyfikację do tej mechaniki, a nie własną grę. Idealna nazwa dla uniknięcia oskarżeń o złodziejstwo co podpowiada logika - MODYFIKACJA SYSTEMU (o nazwie) ....

Myślisz, że liczne mody do Unreala czy do Half-Life nie mają fabuły ? Jasne, że mają mają nawet podmieniane grafiki modeli postaci i przedmiotów a także tekstury lokacji i mają tworzone nowe mapy i do nich inne kawałki muzyczne. Chodzi o to, że zwie się to MODAMI do owych systemów gier HAlf-Life, Unreal. Istnieją nawet mody do Fallouta, który w rzeczywistości to przecież mechanika rozgrywki - naśladująca turową nastawiona na survival. Bez tej mechaniki fallout byłby tylko książką xd
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-15 05:36 przez X-Tech.)
11-02-15 05:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
"Pomógł" przyznał(a):
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Ultima Forum | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS
Powered By MyBB. © 2013 MyBB Group. All Rights Reserved.
Skórka by Ayene.